Portret, 1875
(1836 Ludwinów, k. Krakowa - 1877 Podgórze, k. Krakowa) |
rysunek, ołówek, papier |
44 x 33,5 cm w świetle passe-partout |
sygnowany po prawej stronie u dołu: AK na odwrocie napis: A. Kotsis 75 |
Aleksander Kotsis studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem W. K. Stattlera, W. Łuszczkiewicza i A. Płonczyńskiego oraz w Akademii wiedeńskiej. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, skąd podróżował do Paryża, Brukseli, Wiednia i Monachium. W poszukiwaniu tematów wyjeżdżał także na Podhale i w Tatry. Malował pejzaże i portrety, a przede wszystkim sceny rodzajowe z życia wsi. Obrazy Kotsisa znajdują się dziś przeważnie w zbiorach muzealnych; na rynku antykwarycznym stanowią prawdziwą rzadkość. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 129 | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |