Feliks BRZOZOWSKI ,Krajobraz z sarną , olej, płótno, 17 x 25 cm

Krajobraz z sarną

(1836 Warszawa - 1892 Warszawa)

olej, płótno
17 x 25 cm

sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: F. Brzozowski | 1860 r.

Obraz posiada poniższą eksperyzę:

Brzozowski Ekspertyza   Brzozowski Ekspertyza 2

Feliks Brzozowski w latach 1852 - 1859 kształcił się w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Christiana Bresleuera. Malował przede wszystkim krajobrazy polskie z Mazowsza, Małopolski i z Tatr. Tworzył głównie drobiazgowo malowane krajobrazy, zwłaszcza motywów leśnych. Po studiach podróżował w Alpy i na Krym. Od 1865 roku zamieszczał liczne ilustracje w warszawskich czasopismach - „Tygodniku Ilustrowanym”, „Biesiadzie Literackiej” i w „Kłosach”. Swoje prace wystawiał głównie w Salonie Krywulta i w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, a w roku 1874 także w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Jego obrazy, malowane są w oparciu o studia z natury, odznaczają się harmonijną gamą barwną, umiejętnie rozłożonymi akcentami światła, czystym rysunkiem i drobiazgowym, starannym wykończeniem. Większa kolekcja prac artysty znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki2014-12-15 19:00:0044
6000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)