XXX Aukcja Dzieł Sztuki
(16.12.2016 godz. 23:00)Nr kat. Nr kat | Tytuł title | Autor/Wytwórnia artist/factory | Technika technique | Wymiary measurements | Cena wywoławcza Starting bid | Cena uzyskana Hammer price |
1 | Z cyklu „Portrety” | Wiesław JANASZ | naciek gorący, tektura, akryl | 42 x 34 cm | 600.00 PLN (144,58USD, 150,00EUR) | 600.00 PLN (144,58USD, 150,00EUR) |
2 | Architektura | Andrzej STRUMIŁŁO | olej, płótno | 70 x 100 cm | 16000.00 PLN (3855,42USD, 4000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Fitness club V,1998/1999 | Romuald ORAMUS | akwaforta akwatinta | 22,5 x 16 cm | 500.00 PLN (120,48USD, 125,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Cisza, 1984 | Iwona ORNATOWSKA-SEMKOWICZ | linoryt | 32 x 49 cm w świetle passe-partout | 500.00 PLN (120,48USD, 125,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Las brzozowy | Alojzy BALCERZAK | olej, płótno | 61 x 50 cm | 1500.00 PLN (361,45USD, 375,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Jesień | Mieczysław Korwin PIOTROWSKI | olej,płótno naklejone na tekturę | 54 x 67 cm | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Peňiscola, 1980 | Franciszek KMITA | olej, płótno | 55 x 38 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Dubrownik, 1981 | Franciszek KMITA | olej, płótno | 55 x 38 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Zima w górach | Stefan FILIPKIEWICZ | akwarela, papier | 20 x 29,5 cm | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Pejzaż zimowy | Stefan FILIPKIEWICZ | akwarela, papier | 24 x 39 cm | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Katedra Notre-Dame w Paryżu | Stanisław GRABOWSKI | olej, płótno | 54 x 65 cm | 5000.00 PLN (1204,82USD, 1250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Łódź, 1921 | Izrael LEIZEROWICZ | olej, papier | 19,5 x 26,5 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) |
13 | W lesie | G. ŚWIERKOSZ | akwarela, papier | 60 x 26 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Pejzaż, 1947 | Eustachy WASILKOWSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 46 x 58 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) |
15 | Wiosna na wsi | Zygmunt KACZÓWKA | olej, tektura | 35 x 50 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Wieś nad Wisłą, 1913 | Włodzimierz NAŁĘCZ | olej, płótno | 68 x 98,5 cm | 15000.00 PLN (3614,46USD, 3750,00EUR) | 17000.00 PLN (4096,39USD, 4250,00EUR) |
17 | Góra Monserrat | Molli CHWAT | olej, płótno | 47 x 67,5 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Widok na zagrody w Alpach | Oskar MULLEY | olej, tektura | o39,5 x 49,5 cm | 12000.00 PLN (2891,57USD, 3000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Widok na góralskie chaty | Fryderyk Antoni HAYDER | olej, tektura | 34,5 x 48,5 cm | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Pejzaż górski | Jonasz STERN | olej, płótno | 45 x 53 cm | 9000.00 PLN (2168,67USD, 2250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Prządka | Malarz nieznany | olej, tektura | 49,5 x 35 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Kobieta czytająca książkę | olej, płótno | 5000.00 PLN (1204,82USD, 1250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
23 | Kobieta | Joanna KOSSUTH | olej, papier | 57 x 42 cm | 1500.00 PLN (361,45USD, 375,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Kobieta w stroju ludowym | Zofia STRYJEŃSKA | akwarela, gwasz, papier | 42 x 34 cm | 7000.00 PLN (1686,75USD, 1750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Róże w białym wazonie, 1920 | Tadeusz MAKOWSKI | olej, płótno | 64,5 x 30 cm | 85000.00 PLN (20481,93USD, 21250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Figurka Amora z rozdartym sercem | MIŚNIA | porcelana, malowana naszkliwnie | wys. 20 cm, średnica podstawy 9,7 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Czarki porcelanowe z podstawkami dekorowane motywem kwiatowym, Miśnia, lata 1745 – 1750, 4 sztuki | MIŚNIA | średnica czarki 8 cm; wysokość czarki 4,5 cm; średnica stopy czarki 3,5 cm; średnica spodka 13 cm; wysokość 2,8 cm; średnica stopy 7,0 cm; wyciski: 63; 66(99)?; 64; | 4500.00 PLN (1084,34USD, 1125,00EUR) | 5500.00 PLN (1325,30USD, 1375,00EUR) | |
28 | Kutry na brzegu | Anna COSTENOBLE | olej, płótno | 90 x 68 cm | 20000.00 PLN (4819,28USD, 5000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Rybak | Antoni de BRADÉ | pastel, papier | 50 x 65 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Kolorowe róże w błękitnej wazie, ok. 1916 - 1918 | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 23 x 29 cm | 40000.00 PLN (9638,55USD, 10000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Pociąg | Edward MATUSZCZAK | olej, tektura | 29 x 35,5 cm | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Martwa natura z wazonem, owocami i fajką | Zbigniew PRONASZKO | olej, płótno | 40,5 x 50 cm | 18000.00 PLN (4337,35USD, 4500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Przedmieście | Natan KORZEŃ | olej, płótno | 93 x 73 cm | 12000.00 PLN (2891,57USD, 3000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Kompozycja | Piotr POTWOROWSKI | olej, płótno | 50 x 60 cm | 40000.00 PLN (9638,55USD, 10000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Portret damy, 1850 | Heinrich HOLLPEIN | olej, płótno | 97,5 cm x 71 cm | 35000.00 PLN (8433,73USD, 8750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Bukiet kwiatów w szklanym wazonie, 1954 | Emil De La MONTAGNE | olej, płótno | 60 x 50 cm | 10000.00 PLN (2409,64USD, 2500,00EUR) | 12000.00 PLN (2891,57USD, 3000,00EUR) |
37 | Piwonie | Abraham WENBAUM | olej, płótno | 38 x 46 cm | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Portret Antoniego Potockiego | olej, deska | 18,5 x 14,5 cm | 6000.00 PLN (1445,78USD, 1500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
39 | Portret członka Towarzystwa „Sokół”, 1904 | Walery Jan Kanty ELIASZ RADZIKOWSKI | olej, tektura | 53 x 42 cm | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Rzeźba, figurka Św. Józefa trzymającego Dzieciątko Jezus, Śląsk? XVIII wiek | drewno polichromowane | wysokość 64 cm; | 25000.00 PLN (6024,10USD, 6250,00EUR) | 25000.00 PLN (6024,10USD, 6250,00EUR) | |
41 | Święty Jan Nepomucen | Malarz nieznany | olej, skóra | 46,5 x 33,5 cm | 5000.00 PLN (1204,82USD, 1250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Ząb - wieś koło Zakopanego, 1916 | Henryk UZIEMBŁO | akwarela, papier | 30 x 25,5 cm w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Portret Stanisława Budz + Lepsiok | Mieczysław SERWIN-ORACKI | olej, tektura | 39 x 31 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Talerz dekorowany motywem kwiatowym, Wiedeń, około 1810 | WIEDEŃ | porcelana malowana naszkliwnie, dekoracja reliefowa | średnica 24,5 cm, wys. 3,3 cm, średnica stopy 13,3 cm | 600.00 PLN (144,58USD, 150,00EUR) | 800.00 PLN (192,77USD, 200,00EUR) |
45 | Talerz z dekoracją kwiatową, Baranówka, około 1825 | BARANÓWKA | porcelana malowana naszkliwnie | średnica 24,8 cm, wys. 3,5 cm, średnica stopy 12,5 cm | 600.00 PLN (144,58USD, 150,00EUR) | 900.00 PLN (216,87USD, 225,00EUR) |
46 | Pejzaż zimowy | Malarz nieznany | olej, płótno | 39,5 x 68 cm | 2500.00 PLN (602,41USD, 625,00EUR) | 4500.00 PLN (1084,34USD, 1125,00EUR) |
47 | Widok na góralską wieś, 1929 | Ludwik LESZKO | olej, sklejka | 1,5 x 79 cm | 6000.00 PLN (1445,78USD, 1500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Puchar jubileuszowy z nakrywą, tuż przed połową XIX w. Czechy, Śląsk | szkło czeskie (kryształowe), lazura, farby szkliwne | wysokość całkowita: 38,6 cm; szerokość czaszy: 11,4 cm; szerokość podstawy: 12 cm; szerokość nakrywy: 11,5 cm; wysokość nakrywy: 10,7 cm; | 5500.00 PLN (1325,30USD, 1375,00EUR) | 6000.00 PLN (1445,78USD, 1500,00EUR) | |
49 | Wazon secesyjny,Daum, Nancy ok. 1910 | DAUM NANCY | szkło wielowarstwowe, powlekane, matowane, trawione | wysokość 15 cm, średnica stopy 5,5 cm, szerokość górnej części 9 cm | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Pejzaż o zachodzie słońca | Iwan TRUSZ | olej, tektura | 45 x 59 cm | 25000.00 PLN (6024,10USD, 6250,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Figurka porcelanowa "Kaczka" | Willy ZÜGEL ROSENTHAL | porcelana biała, gruba, malowana ręcznie | podstawa owalna o wym. 10 x 8 cm; wys. 16 cm Numer modelu 352 | 800.00 PLN (192,77USD, 200,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Kałamarz | Peter
TERESZCZUK
| brąz patynowy | wysokość: 14,5 cm; długość 23 cm; | 6000.00 PLN (1445,78USD, 1500,00EUR) | 7000.00 PLN (1686,75USD, 1750,00EUR) |
53 | Róża w wazonie | Edward MATUSZCZAK | olej, tektura | 40 x 14,5 cm; | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 5000.00 PLN (1204,82USD, 1250,00EUR) |
54 | Begonie | Zofia ARTYMOWSKA | olej, płótno | 38,5 x 38,5 cm | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) | 4500.00 PLN (1084,34USD, 1125,00EUR) |
55 | Pejzaż morski z łódką i chmurami „Cisza na morzu” | Otto Edward BORZEMSKI | olej, płótno | 50 x 66 cm | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Koperta | Dariusz MLĄCKI | olej, płótno | 100 x 140 cm | 12000.00 PLN (2891,57USD, 3000,00EUR) | 12500.00 PLN (3012,05USD, 3125,00EUR) |
57 | Ikona, Narodziny Matki Boskiej, Rosja około 1800 | tempera, deska | 30,5 x 25 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) | |
58 | Ikona - Św. Mikołaj, Rosja około 1850 | tempera, deska, złocenia | 31 x 26,5 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 4000.00 PLN (963,86USD, 1000,00EUR) | |
59 | Patera kryształowa oprawna w srebro,Francja ok. 1910 | Francuska Wytwórnia srebra. Znak Minerwy | srebro próby 925, szkło kryształowe oprawione w srebro | wysokość: 17 cm; średnica stopy: 13,5 cm; średnica czary: 23 cm; | 1800.00 PLN (433,73USD, 450,00EUR) | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) |
60 | Cukiernica skrzynkowa, ok. 1845 | Jan POGORZELSKI Wytwórnia warszawska | srebro próby "12" wewnątrz złocone | wys. 14 cm; szer. 17,5 cm; głęb. 13,5 cm, | 8000.00 PLN (1927,71USD, 2000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Zima w górach | Rafał MALCZEWSKI | olej, płótno | 89 x 59,3 cm | 85000.00 PLN (20481,93USD, 21250,00EUR) | 120000.00 PLN (28915,66USD, 30000,00EUR) |
62 | Napierśnik husarski, III ćwierć XVII wieku | żelazo kute, mosiądz | Wysokość wzdłuż ości: 30,5 cm; od ramion: 35 cm; pod pachami: 15 cm; Szerokość: na ramionach: 25 cm; pod pachami: 31 cm; w talii: 29,5 cm. Grubość płyty zróżnicowana od 2 do 6 mm | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 95000.00 PLN (22891,57USD, 23750,00EUR) | |
63 | Narodziny Przedmiotów IX, 1983 | Jan TARASIN | olej, płótno | 80 x 98 cm | 95000.00 PLN (22891,57USD, 23750,00EUR) | 110000.00 PLN (26506,02USD, 27500,00EUR) |
64 | Kielich, Czechy, Bohemia, lata 60-te XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 13 cm | 3300.00 PLN (795,18USD, 825,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Puchar, Bohemia, połowa XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, grawerowane | wys. 17 cm | 6800.00 PLN (1638,55USD, 1700,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Para karafek, Naliboki-Urzecze, lata 1820-1830 | Naliboki | szkło bezbarwne, szlifowane w gwiazdki, rytowane matowo | wys. 16,3 cm | 7500.00 PLN (1807,23USD, 1875,00EUR) | 9000.00 PLN (2168,67USD, 2250,00EUR) |
67 | Karafka (korek dobierany, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), II ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane | wys. 24, 5 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
68 | Flasza Śląsk (Polska), przed 1826 r. | Śląsk | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 24,5 cm | 8800.00 PLN (2120,48USD, 2200,00EUR) | 9000.00 PLN (2168,67USD, 2250,00EUR) |
69 | Karafka z korkiem, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), IV ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, złocone | wys. 22 cm | 3000.00 PLN (722,89USD, 750,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
70 | Karafka (bez korka, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), I ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane | wys. 16,5 cm | 2500.00 PLN (602,41USD, 625,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
71 | Wazonik, Bohemia, IV ćw. XIX w. | Bohemia | szkło fioletowe, dmuchane, szlifowane, malatury złote (częściowo wytarte) | wys. 8 cm | 1100.00 PLN (265,06USD, 275,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Wazoniki, Czechy Północne, Moser, Cesarstwo Austro Węgier, ok. 1905-1910 | MOSER | szkło bezbarwne, strefowo cieniowane szkłem fioletowym, dmuchane, szlifowane, grawerowane osetowo | wys. 15 cm | 5500.00 PLN (1325,30USD, 1375,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Koszyczek, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), IV ćw. XIX w. | szkło kobaltowe, dmuchane, malowane srebrem | 2500.00 PLN (602,41USD, 625,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
74 | Wazoniki Millefiori, Włochy, 1910 | MILLEFIORI | szkło bezbarwne, dmuchane, inkrustowane płatkami szklanymi, tysiąc kwiatów | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
75 | Wazonik, Leötz, pocz. XX w | Leötz | szkło ciemno czerwone, nitkowane, iryzowane | 4100.00 PLN (987,95USD, 1025,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
76 | Talerz fajansowy z rokokową dekoracją chinoiseries, Anglia, lata 70-te XVIII wieku | fajans delikatny | średnica 25 cm; wysokość 2,5 cm; średnica stopy 15,5 cm; | 1500.00 PLN (361,45USD, 375,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
77 | Kielich tzw. „flet”, Polska, Naliboki – Urzecze, poł. XVIII w. | Naliboki | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, rytowane matowo | wys. 26,2 cm | 25000.00 PLN (6024,10USD, 6250,00EUR) | 27000.00 PLN (6506,02USD, 6750,00EUR) |
78 | Kielich, Polska, Naliboki – Urzecze, IV ćw. XVIII w. | Naliboki | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, rytowane matowo | wys. 19 cm | 25000.00 PLN (6024,10USD, 6250,00EUR) | 29000.00 PLN (6987,95USD, 7250,00EUR) |
79 | Kościół Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Warszawie | Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) | akwarela, papier | 40 x 30 cm | 2500.00 PLN (602,41USD, 625,00EUR) | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) |
80 | Kościół św. Anny w Warszawie | Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) | akwarela, papier | 32,5 x 25,5 cm | 2000.00 PLN (481,93USD, 500,00EUR) | 3500.00 PLN (843,37USD, 875,00EUR) |