Abraham WENBAUM ,Piwonie , olej, płótno, 38 x 46 cm

Piwonie

(1890 Kamieniec Podolski - 1943 Sobibór)

olej, płótno
38 x 46 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: A. Wendbaum

Abraham Weinbaum początkowo studiował malarstwo w Odessie. W latach 1906 – 1914 studia kontynuował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Józefa Unierzyskiego, Wojciecha Weissa i Józefa Pankiewicza. Zachęcony przez Pankiewicza w roku 1910 wyjechał do Paryża, gdzie związany był z kręgiem artystów z La Ruche na Montparnasse. Uczestniczył w wystawach, m.in. w Salondes Indépendants i Salonie des Tuileries. Swoje prace wystawiał także w Belgii.W czasie II wojny światowej służył w armii francuskiej, później od 1940 roku przebywałwraz z rodziną w Marsylii. Został aresztowany w 1943 roku i był więźniem obozów w Compiegne i Drancy, skąd został przewieziony do obozu koncentracyjnego w Sobiborze. Malował głównie portrety, widoki miejskie, sceny żydowskie a także pejzaże, wnętrza i kwiaty. Zajmował się ilustracją książkową.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXX Aukcja Dzieł Sztuki2016-12-16 19:00:0037
4000.00 PLN
(963,86USD, 1000,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)