Figurka porcelanowa "Kaczka"
(1876 Monachium - 1950 Wolkenhof) |
porcelana biała, gruba, malowana ręcznie |
podstawa owalna o wym. 10 x 8 cm; wys. 16 cm Numer modelu 352 |
sygnowana na podstawie wyciskiem: W. ZÜGEL pod podstawą sygnowana znakiem Wydziału Sztuki wytwórni w Selb (Kunstabteilung) (znanych jest kilka różnych dekoracji) |
Willy Zügel był niemieckim rysownikiem, rzeźbiarzem oraz twórcą figur zwierzęcych. Studiował rzeźbę na Akademii w Monachium. Zamiłowania do sztuki animalistycznej odziedziczył po ojcu, Heinrichu von Zügel, doktorze weterynarii i jednym z bardziej wziętych niemieckich malarzy animalistów. W 1913 roku artysta otrzymał złoty medal na międzynarodowej wystawie sztuki w Monachium. Był członkiem słynnego ugrupowania Secesja. Jego dzieła znajdują się między innymi w gmachu parlamentu w Stuttgarcie, w Narodowej Galerii w Berlinie, Domu Sztuki w Bremen, Muzeum w Budapeszcie oraz Narodowej Galerii w Monachium. Tworzył figury w brązie oraz modele dla znakomitych wytwórni porcelany Nymphenburg, Miśni oraz w latach 1911-1926 dla Rosenthala. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 51 | 800.00 PLN (192,77USD, 200,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |