Zofia ARTYMOWSKA ,Begonie , olej, płótno, 38,5 x 38,5 cm

Begonie

(1923 Kraków - 2000 Warszawa)

olej, płótno
38,5 x 38,5 cm
nie sygnowany

Zofia Artymowska studiowała malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u E. Eibischa w latach 1945-1950. W okresie od 1959 roku do 1968, z przerwą w latach 1960-1963, zajmowała się dydaktyką - wykładała na Uniwersytecie w Bagdadzie. Od 1971 roku była wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu. W latach 1953-1956 podjęła się prac nad polichromią Starego i Nowego Miasta. Należała do Związku Polskich Artystów Plastyków. Wystawiała swoje prace w Polsce i za granicą. Początkowo malowała obrazy realistyczne, z wysublimowanym kolorem, później przeszła własnymi drogami twórczymi do poszukiwań konstruktywistycznych. Tworzyła między innymi foto-collage łącząc fotografię z formami geometrycznymi.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXX Aukcja Dzieł Sztuki2016-12-16 19:00:0054
4000.00 PLN
(963,86USD, 1000,00EUR)
4500.00 PLN
(1084,34USD, 1125,00EUR)
XXII Aukcja2005-12-12 00:00:00107
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)