Widok na zagrody w Alpach
(1891 Klagenfurt - 1949 Garmisch-Partenkirchen) |
olej, tektura |
o39,5 x 49,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: MULLEY na odwrocie napis: Oskar Mulley | Garmisch; |
Oskar
Mulley w roku 1909 rozpoczął studia w Monachium w Miejskiej Szkole Handlowej, a następnie w
latach 1910-1913 na Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu pod kierunkiem Deluga i
Jettnera . W latach 1918-1934 mieszkał w Tyrolu. Na stałe osiadł w
Kufsteinie. Był impresjonistą z mocnymi wpływami dekoratywności. Malował
głównie pejzaże i martwe natury.
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 18 | 12000.00 PLN (2891,57USD, 3000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |