(1898 Warszawa - 1962 Warszawa) |
olej, płótno |
50 x 60 cm |
sygnowany na odwrocie poprawej stronie u dołu: P. POTWOROWSKi |
Piotr Potworowski studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem J. Pankiewicza. W 1924 roku wraz z grupą kolegów i swoim mistrzem wyjechał do Paryża. Tam uczęszczał do pracowni Fernanda Légera. Podróżował między innymi do Hiszpanii i północnej Afryki. Od 1927 roku brał udział w paryskich wystawach. W czasie wojny przedostał się do Szwecji, a stąd w 1943 roku do Anglii. W czasie pobytu w Wielkiej Brytanii prowadził działalność dydaktyczną i artystyczną. Był prezesem Stowarzyszenia Artystów Polskich w Wielkiej Brytanii, a w latach 1949-1958 profesorem Bath Academy of Art w Corsham. Po powrocie do kraju został profesorem Państwowych Wyższych Szkół Plastycznych w Gdańsku i w Poznaniu. Malował głównie pejzaże, akty, martwe natury i wnętrza. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-12-16 19:00:00 | 34 | 40000.00 PLN (9638,55USD, 10000,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |