XIV Aukcja
1 | Studium gniadego konia, około 1950 | Antoni TRZESZCZKOWSKI | olej, płótno | 16 x 32 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Konfederaci barscy na zwiadzie, około 1930 | Antoni TRZESZCZKOWSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 22,5 x 18,3 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Górski potok | Albert HERTEL | olej, płótno | 49 x 41,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Martwa natura z winogronami, 1956 | Jan SKOTNICKI | olej, tektura | 33 x 40 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Giewont, 1919 | Marian PUFFKE | olej, tektura | 23,8 x 31,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Pejzaż zimowy, około 1930 | Stefan FILIPKIEWICZ | olej, deska | 27 x 38 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Pejzaż zimowy z potokiem | Mieczysław FILIPKIEWICZ | olej, tektura | 24 x 34 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Droga przez wieś, około 1935 | Stanisław BORYSOWSKI | olej, tektura | 24,6 x 33,3 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Kobiecość, 1983 | Tadeusz GRONOWSKI | tempera, papier naklejony na płytę | 100 x 70 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Widok kościoła o zmierzchu, około 1930 | Stanisław KARNIEWSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 45 x 57 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Portret mężczyzny, 1933 | Józef KRZYŻAŃSKI | olej, płótno | 79,5 x 64 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Miasteczko, około 1928 | Marcin KITZ | olej, płótno naklejone na tekturę | 27,5 x 20,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | W odlewni, 1942 | Stanisław PACIOREK | olej, tektura | 20 x 31 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Gałązka kwitnącego klimatisu, 1960 | Maja BEREZOWSKA | akwarela, papier | 23,5 x 31,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Scena rodzajowa "Jak dzieci", około 1960 | Maja BEREZOWSKA | akwarela, tusz, papier | 43 x 35 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Marokańscy jeźdźcy, około 1910 | Alfred WIERUSZ-KOWALSKI | olej, płótno | 50 x 64,5 cm | 160000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 160000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Martwa natura z rybami, około 1920 | Józef PANKIEWICZ | olej, płótno | 25 x 40 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Starszy człowiek czytający prasę | Oscar SCHMITT | olej, deska | 18 x 13,8 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Starszy człowiek trzymający pucharek | Oscar SCHMITT | olej, deska | 18 x 13,8 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Cudowne rozmnożenie chleba - projekt fresku, 1907 | Jan Michał STRZAŁECKI | tusz, akwarela, pastel, olej, papier | 42,5 x 31,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Pejzaż nizinny, około 1925 | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, płótno | 40,5 x 50 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Pejzaż podgórski, około 1925 | Wacław ŻABOKLICKI (ZABOKLICKI) | olej, płótno | 40,5 x 50 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Droga do Brwinowa, około 1955 | Rimma SZTURM de SZTREM | olej, płótno | 46 x 62 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Chata, 1926 | Ludwik de LAVEAUX | olej, tektura | 26 x 29 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Martwa natura z owocami, około 1960 | Henryk GOTLIB | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
26 | Pejzaż miejski z kościołem, około 1960 | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | kredka, ołówek | 15 x 20,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Mimoza, około 1928 | Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA | olej, płótno | 76 x 57 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Pejzaż z wierzbami, pasterką i bydłem, około 1880-1900 | Roman KOCHANOWSKI | kredka, papier | 21,2 x 14 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Pejzaż z drogą, około 1935 | Kasper POCHWALSKI | olej, tektura | 38 x 34,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Pejzaż z kaczeńcami, około 1950 | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 51 x 61 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Zachód słońca nad brzegiem stawu, około 1950 | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 35 x 49 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Widok wejścia do meczetu Hagia Sophia w Konstantynopolu, 1925 | Anna HARLAND – ZAJĄCZKOWSKA | olej, płótno naklejone na tekturę | 22,5 x 14 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Widok ulicy z obronną architekturą, około 1930 | Zygmunt RADNICKI | olej, płótno | 38 x 57,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Pejzaż - motyw z Odessy, 1928 | Mieczysław REYZNER | olej, płyta | 33 x 48 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Postać siedząca wśród drzew, 1924 | Michał Wiktor CZEPITA | olej, tektura | 39 x 32,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Widok kościoła pod wezwaniem ŚŚ. Piotra i Pawła w opactwie benedyktyńskim w Tyńcu, 1903 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, płótno | 72,5 x 56 cm | 11500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Pejzaż zimowy na skraju lasu, około 1920 | Stanisław ŻUKOWSKI | olej, płyta | 57,5 x 46 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Studium kobiety katalońskiej, 1841 | Teofil KWIATKOWSKI | ołówek, kredka, akwarela, gwasz | 18,8 x 8,4 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Wiejska kobieta z dziećmi, około 1920 | Stanisław DĘBICKI | olej, tektura | 56 x 79 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Ineczka, 1929 | Witold Tadeusz MARS | olej, tektura | 33 x 24,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Stacja końcowa w New Carlisle, 1944 | Rafał MALCZEWSKI | akwarela, papier | 25 x 35 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Kanadyjska zagroda, 1944 | Rafał MALCZEWSKI | akwarela, papier | 25 x 35 cm | 3200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Rybacy przy łodziach, 1931 | Soter JAXA MAŁACHOWSKI | olej, tektura | 34,5 x 53 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Pałac Dożów w Wenecji, 1941 | Bronisław JAMONTT | olej, tektura | 22 x 27,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Zima w Kazimierzu, 1939 | Feliks FRYDMAN | olej, tektura | 31 x 23,5 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Pejzaż zimowy z brzozami, około 1920 | Józef RAPACKI | akwarela, gwasz, papier | 50 x 68,5 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Studium pejzażowe - w zakolach rzeki, 1901 | Gustaw PILATTI | akwarela, papier | 16,3 x 23,5 cm w świetle passe-partout | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Studium pejzażowe - przedwiośnie, 1901 | Gustaw PILATTI | akwarela, gwasz, papier | 24 x 16,4 cm w świetle passe-partout | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Ułan jazłowiecki z meldunkiem, 1929 | Wojciech KOSSAK | olej, płótno naklejone na tekturę | 71 x 50 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Chałupy o zmierzchu, około 1892 | Józef CHEŁMOŃSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 25,3 x 38 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Sława, około 1921-1926 | Jacek MALCZEWSKI | olej, płyta | 68 x 57,5 cm | 100000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 100000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Kwiaty w wazonie, około 1930 | Kazimierz WITKIEWICZ | olej, tektura | 61 x 49,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Martwa natura z chryzantemami i suchymi liśćmi w wazonie | Wilhelmine MELZER | olej, płótno | 74,5 x 54 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Powrót z polowania, około 1880 | Ludwik GĘDŁEK | olej, deska | 37 x 58 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 41000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Wyjazd gości, około 1880 | Ludwik GĘDŁEK | olej, deska | 37 x 58 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 43000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Maki w niebieskim wazonie, 1922 | (Emmanuel Katz) MANÉ-KATZ | olej, tektura | 60 x 42,8 cm | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Pejzaż zimowy - motyw z przedgórza, około 1935 | Stefan FILIPKIEWICZ | akwarela, gwasz, papier | 24,5 x 36 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Pejzaż zimowy - przelot ptaków przed zachodem słońca, 1916 | Józef RAPACKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 47 x 62 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 28000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Martwa natura z malwami, około 1880-1890 | Margarethe HORMUTH-KALLMORGEN | olej, płótno | 137 x 59 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Świniobicie, około 1700 | Malarz holenderski | olej, deska | 27 x 41 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Portret mężczyzny, 1849 | Juliusz KOSSAK | akwarela, złota farba, papier | 26,3 x 19,9 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Szwoleżer polski w starciu z pruskim huzarem (z I pułku leibhuzarów), 1914 | Wojciech KOSSAK | olej, deska | 60 x 50 cm | 45000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 48000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Widok na ulicę Foksal w Warszawie, 1980 | Włodzimierz ZAKRZEWSKI | olej, płótno | 46 x 61 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Wejście na wzgórze wawelskie, około 1935 | Tadeusz CIEŚLEWSKI (ojciec) | akwarela, ołówek, papier | 29 x 27 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Martwa natura z farbami, około 1947-1950 | Jan CYBIS | olej, płótno | 46 x 55 cm | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Portret kobiety, około 1920 | Piotr STACHIEWICZ | pastel, papier | 48 x 63 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Starość i młodość, około 1930 | Teodor AXENTOWICZ | pastel, papier | 62,5 x 49 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Portret Jacka Malczewskiego, 1928 | Wlastimil HOFMAN | olej, tektura | 40,5 x 32,5 cm | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Pożar w Hadesie, 1976 | Erna ROSENSTEIN | olej, płyta | 27 x 30 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Studium portretowe mężczyzny z brodą, 1904 | Jacek MALCZEWSKI | olej, deska | 45 x 54,5 cm | 34000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Chłopiec ze skrzypcami i dwie dziewczynki, 1929 | Leon LEWKOWICZ | olej, płótno | 91 x 120 cm | 34000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Akt kobiecy, około 1900 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 28 x 37 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Pejzaż nocny, około 1900 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 24,5 x 33 cm | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Starość i młodość, około 1930 | Wlastimil HOFMAN | olej, tektura | 35 x 49 cm | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 26000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Cmentarz w Castelmola na Sycylii, 1914 | Bronisława RYCHTER-JANOWSKA | olej, płótno | 57 x 83 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |