Kasper POCHWALSKI ,Pejzaż z drog±, około 1935 , olej, tektura, 38 x 34,5 cm

Pejzaż z drog±, około 1935

(1899 Kraków - 1971 Kraków)

olej, tektura
38 x 34,5 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: Kasper Pochwalski

Kasper Pochwalski pochodził ze znanej rodziny malarzy. Malarstwo studiował u J.Mehoffera w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1917 - 1922. W 1923 roku kontynuował naukę w paryskiej Académie Ranson. Po powrocie do Krakowa brał aktywny udział w życiu artystycznym. Wystawiał z Towarzystwem "Sztuka", w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, z grupami "Jednoróg", "Zwornik". Poza malarstwem zajmował się równocze¶nie konserwacj± zabytków. Uprawiał malarstwo pejzażowe, portretowe. Nie poddawał się nowoczesnym tendencjom artystycznym, pozostawał wierny własnej wizji malarskiej, w której kolor odgrywał pierwszorzędn± rolę.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki2013-10-24 19:00:0013
4000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XIV Aukcja2000-03-18 00:00:0029
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)