Portret mężczyzny, 1933
(1898 Hnilice Wielkie na Podolu - 1987 Poznań) |
olej, płótno |
79,5 x 64 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Józef Krzyżąński / 1933 |
Józef Krzyżański malarstwa uczył się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, a po jej ukończeniu w 1924 studiował u J.Pankiewicza w Paryżu. Od 1929 roku mieszkał w kraju. Wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie. W 1932 roku miał swoją wystawę w Zachęcie. Prezentował również prace za granicą, w Paryżu i Nowym Jorku. Uprawiał malarstwo olejne, pod wyraźnym wpływem fauvistów i ekspresjonistów. Najczęściej malował pejzaże, portrety, a także akty.
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 11 | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |