Portret mężczyzny, 1849
(1824 Wiśnicz - 1899 Kraków) |
akwarela, złota farba, papier |
26,3 x 19,9 cm |
sygnowana po lewej stronie u dołu: Juliusz Kossak / 849 na odwrocie odręczny zapisek: Portret Adama Hr. Potockiego* z Buczacza. Robił Kossak przed wyjazdem swoim zagranicę |
Prezentowany obraz jest przykładem wczesnej twórczości Juliusza Kossaka, kiedy mając dwadzieścia pięć lat pracował między innymi na Wołyniu, podejmując się malowania portretów. *) Adam Potocki (1822 - 1972, herbu Pilawa, syn Artura i Zofii z Branickich |
Cena uzyskana Hammer price |
XIV Aukcja | 2000-03-18 00:00:00 | 61 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |