Margarethe HORMUTH-KALLMORGEN

 (1858 Heidelberg - 1916 Heidelberg)

Margarethe Hormuth-Kallmorgen uczyła się malarstwa u F.Kellersa w Karlsruhe w latach 1878 - 1885. Była żoną znanego malarza Friedricha Kallmorgena (1856 - 1924). Najchętniej malowała martwe natury z kwiatami. Wyróżniały je dekoracyjność, wysmakowana gama barwna oraz wyrazisty realizm. W tej dziedzinie była ceniona i nagradzana. Dwa razy otrzymała za swoje kompozycje kwiatowe nagrodę Związku Berlińskich Artystek. Rokrocznie, w latach 1880 - 1913, brała udział w wystawach odbywających się w berlińskiej akademii. W latach 1879 - 1900 prezentowała swoje prace na wystawach w Glaspalast w Monachium.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
59Martwa natura z malwami, około 1880-1890olej, płótno137 x 59 cm
20000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)