Leon LEWKOWICZ

 (1888 Rawa Mazowiecka - 1950 Czimkent w Kazachstanie)

Leon Lewkowicz studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1913-1920 u T. Axentowicza i L. Wyczółkowskiego. Najchętniej malował portrety, czasami grupowe. Ukazywał wątki z życia żydowskiej społeczności, niekiedy również cygańskiej. Początkowo mieszkał w Krakowie na Kazimierzu, potem przeniósł się do Nowego Targu. Wystawiał między innymi w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1916-1929 i we Lwowie w roku 1926. Jego dzieła znajdują się w Muzeach Narodowych Krakowa i Warszawy, w Muzeum Historycznym m, Krakowa, w Żydowskim Instytucie Historycznym, w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
40Portret chłopcaolej, płótno25 x 18,5 cm
5000.00 PLN
(1515,15USD, 1111,11EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
71Chłopiec ze skrzypcami i dwie dziewczynki, 1929 olej, płótno91 x 120 cm
34000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
38000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
91Chłopiec ze skrzypcami i dwie dziewczynki, 1929 olej, płótno91 x 120 cm
34000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
34000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)