XXI Aukcja
1 | Widok na Wielki Staw Polski i Wołoszyn, 1923 | Aleksander MROCZKOWSKI | olej, płótno | 67,5 x 99 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Dziewczyna marynarza, 2003 | Hanna BAKUŁA | akwarela, papier | 34 x 27 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Bez tytułu, 2002 | Anna Maria BAUER | rysunek pędzlem na papierze | 29,5 x 20 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Kompozycja z cyklu "Wzory" | Jarosław LUSTYCH | drzeworyt sztorcowy, papier | 47,5 x 43,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Obraz 019 | Jan PAMUŁA | grafika komputerowa | 49 x 60 cm | 550.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Moje tęsknoty, 2001 | Małgorzata MARSZALIK-ZNOJEK | tusz, piórko, papier | 70 x 50 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Młode lata, 1984 | Grażyna GIERAŁTOWSKA-KUCZ | litografia, papier | 24 x 19 cm | 300.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Szkic, 2003 | Jacek GAWŁOWSKI | piórko, papier | 35 x 50 cm | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Księga legendy, 2003 | Joanna WISZNIEWSKA-DOMAŃSKA | technika własna mieszana | 22 x 36 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Faza I, 1998 | Zbigniew PURCZYŃSKI | druk wypukły, papier | 88 x 60 cm | 900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Kompozycja 02 | Dorota GRYNCZEL | akwarela, papier | 73 x 51 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Wejście bez wyjścia, 2003 | Ryszard GIERYSZEWSKI | wypukłodruk, papier | 50 x 40 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Czcionki | Zdzisław OLEJNICZAK | Linoryt, papier | 34,5 x 50 cm | 400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Galeria, 1997 | Jolanta WAGNER | serigrafia, papier | 49 x 70 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Boże Narodzenie | Aleksandra CHABEREK | pastel, papier | 67,5 x 47,5 cm w świetle passe-partout | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Widok kościoła pod wezwaniem Świętego Jana w Toruniu*, 1920 | Bronisław Piotr KOPCZYŃSKI | akwarela, papier | 102 x 69 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Widok na kościół, 1977 | Jan BETLEY | olej, płótno | 50 x 60 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Targ, 1953 | Jan BETLEY | olej, płótno | 46 x 61 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Mars i syrenka, 1942 | Bogdan Bartłomiej NOWAKOWSKI | akwarela, papier | 24,5 x 33,5 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Pociecha i nadzieja rodziny, 1942 | Bogdan Bartłomiej NOWAKOWSKI | akwarela, papier | 24,5 x 33,5 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Idziemy na działkę, 1942 | Bogdan Bartłomiej NOWAKOWSKI | akwarela, papier | 24,7 x 33,5 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Zwiad | Czesław WASILEWSKI (ZYGMUNTOWICZ) | olej, płótno | 64,5 x 110 cm | 16000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 17000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Pułkownik Michał Wołodyjowski, 1887 | Franciszek KOSTRZEWSKI | akwarela, gwasz, papier | 29 x 23 w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Andrzej Kmicic chorąży orszański, 1887 | Franciszek KOSTRZEWSKI | akwarela, gwasz, papier | 29 x 23 w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Wiosna, 1922 | Wlastimil HOFMAN | olej, tektura | 57,5 x 68 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 22000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Para talerzy z barwnie malowanymi scenkami, Chiny, okres Qianlong (1736-1796) | porcelana malowana naszkliwnie farbami emaliowymi i złotem | średnica 20,5 cm, wysokość 3,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
27 | Półmisek okrągły* | KORZEC | porcelana malowana naszkliwnie | średnica 31 cm, wysokość 7,5 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Martwa natura z mimozami | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 30 x 60 cm | 7500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Wypas owiec, 1921 | Zefir (Zefiryn) ĆWIKLIŃSKI | olej, tektura | 31 x 43 cm | 2400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Dziewczynka pasąca gęsi | Kasper ŻELECHOWSKI | olej, tektura | 35 x 50 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Miasteczko pod górą, lata sześćdziesiąte XX wieku | Margit SIELSKA-REICH (REICHERÓWNA) | olej, tektura | 50 x 70 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Miasteczko pod skałą, lata sześćdziesiąte XX wieku | Roman SIELSKI | olej, tektura | 54 x 49 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Autoportret | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | akwarela, papier | 20 x 13 cm w świetle passe-partout | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Widok na cerkiew | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | akwarela, papier | 22,5 x 13,4 cm w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Dwóch Świętych | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | ołówek, papier | 8 x 11 cm w świetle passe-partout | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Kamienice miejskie z kościołem | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | akwarela, papier | 20 x 26,5 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Kamienice miejskie | NIKIFOR (Epifan DROWNIAK) | akwarela, papier | 24,6 x 34,2 cm w świetle passe-partout | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Martwa natura z kwiatami | Henryk HAYDEN | olej, płótno | 46.5 x 55 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Wiejska zagroda, 1918 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, dykta | 54,5 x 96 cm | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Powrót z jarmarku, 1908 | Stanisław BOHUSZ-SIESTRZEŃCEWICZ | olej, płyta | 60 x 74 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Polowanie par force, 1959 | Jan BETLEY | olej, płótno | 50 x 61 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Pejzaż górski, 1971 | Jan BETLEY | olej, płótno | 46,5 x 61 cm | 1600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Sad, 1967 | Witold MONASTYRSKI | olej, płótno | 75,5 x 101,5 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Zaloty | Wincenty WODZINOWSKI | olej, płótno | 49 x 75 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Sztorm | Włodzimierz POPIEL | olej, płótno | 55,5 x 69 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Białe róże, 1916 | Leon WYCZÓŁKOWSKI | olej, płótno | 30,3 x 46 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Łyżka z szylkretu i korala, Włochy, XVI-XVII wiek | koral, kość słoniowa, szylkret | długość 23,5 cm | 3600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
48 | Flasza szklana z dekoracją herbową, Saksonia początek XVIII wieku | szkło bezbarwne, grawerowane, szlifowane, mosiądz | wysokość 22,8 cm , szerokość 10,5 x 8,5 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
49 | Widok na ruiny, około 1955 | Jacek SIENICKI | olej, płyta | 26 x 12,5 cm w świetle passe-partout | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Pejzaż, około 1955 | Jacek SIENICKI | olej, płyta | 29 x 20.5 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Pejzaż nadmorski | Adolf (Abraham) BEHRMANN | olej, tektura | 39 x 51 cm | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Boccadase* o zmroku, 1920 | Jan BOHUSZEWICZ | olej, tektura | 27 x 32 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Pejzaż - Strumień na wiosnę, 1921 | Józef RAPACKI | olej, płótno | 152 x 100,5 cm | 60000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Nabożeństwo cechowe, przed 1901 | Ludwik STASIAK | olej, tektura | 69,5 x 100 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Uratowane gniazdko | Antoni KOZAKIEWICZ | olej, deska | 45 x 35 cm | 50000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | U przewozu, 1881 | Włodzimierz ŁOŚ | olej, płótno dublowane | 31,5 x 63 cm | 50000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Szklanica z warstwowego szkła alabastrowego i niebieskiego,Czechy około 1830-1840 | szkło alabastrowe powlekane warstwą szkła niebieskiego, szlifowane, grawerowane | wysokość 12 cm, średnica 7,7 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
58 | Para świeczników, Francja około 1870 | brąz złocony, alabaster, emalia | wysokość 11,5 cm, średnica stopy 8,2 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
59 | Portret dziewczyny w okularach | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 32,5 x 24,5 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 28000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Pejzaż, 1966 | Leon MICHALSKI | olej, płótno | 54 x 65 cm | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 6000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Pejzaż z Kazimierza Dolnego, 1945(?) | Jan KARMAŃSKI | olej, płótno | 40 x 50 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Pejzaż, Wieczorny nastrój | Max DÜRSCHKE | olej, płótno | 60,5 x 75,5 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Pejzaż - Złota jesień w Bieniakoniach*, 1927 | Stanisław JAROCKI | olej, tektura | 50,5 x 67 cm | 9500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Cynie w dzbanku | Janina HERGET | olej, płótno | 61,5 x 50,5 | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Martwa natura z owocami, 1937 | Mieczysław SERWIN-ORACKI | olej, płótno | 46,5 x 61 cm | 2100.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Przekupki | Erno ERB | gwasz, papier | 24 x 30 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Widok na Gdańsk i Motławę | Theodor URTNOWSKI | olej, płyta | 34,5 x 52,7 cm | 4400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Zabudowania, 1928 | Henryk JAWORSKI | olej, dykta | 48 59,5 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Studium z natury, 1929 | Bronisław JAMONTT | tempera, tektura | 34 x 44 cm | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Delegacja przed fundatorką (królową Jadwigą?), 1855 | Aleksander LESSER | ołówek, papier | 13,4 x 18,5 cm w świetle passe-partout | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Wędrowny rzemieślnik, około 1915 | Józef RAPACKI | autolitografia, papier | wymiary karty 49 x 34 cm | 900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Studium drzew, 1938 | Henryk UZIEMBŁO | akwarela, papier | 29,4 x 21 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Pejzaż ze sztafażem | Czesław TAŃSKI | olej, tektura | 52 x 37 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
74 | Stańczyk, 1915 | Stanisław ZAWADZKI | akwarela, papier | 27 x 33 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
75 | Chłop spod Nankinu*, 1956 | Jerzy PANEK | drzeworyt, papier | kompozycja: 29 x 22 cm; papier: 43,5 x 34,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
76 | Karykatura żyda w kapeluszu, około 1860 | Juliusz KOSSAK | akwarela, papier | 11,5 x 6,5 cm w świetle passe-partout | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
77 | Bliskowschodni pejzaż, przed 1939 | Marian WALENTYNOWICZ | olej, tektura | 25 x 17,5 cm | 1700.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
78 | Świątynia zaczarowana, 1902 | Bolesław BIEGAS (Biegalski) | brąz patynowany, wypukłorzeźba | 47 x 42 x 6 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
79 | Martwa natura z bladoróżowymi różami, 1918 | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 32,5 x 42 cm | 48000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 55000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
80 | Pejzaż - zimowy dzień | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 50 x 60 cm | 5500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
81 | Zimowa noc | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 34,5 x 49 cm | 4500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 5000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
82 | Pejzaż z Lasek III, 1961 | Jerzy WOLFF | olej, płótno | 61 x 46 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
83 | Pejzaż z kopami | Roman BRATKOWSKI | olej, płótno | 76,5 x 100 cm | 14000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
84 | Pejzaż górski | Erwin Franciszek CZERWONKA | olej, tektura | 34,5 x 47,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
85 | Pejzaż górski | Otto PIPPEL | olej, płótno | 68,5 x 90,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
86 | Róże w wazonie, 1941 | Henryk POLICHT | olej, tektura | 50 x 37,5 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
87 | Kwiaty w wazonie | Jan Wacław ZAWADOWSKI(ZAWADO) | olej, płótno | 81,5 x 53,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
88 | Kompozycja, 1958 | Aleksander KOBZDEJ | olej, płyta | 68,5 x 58 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
89 | Kompozycja | Alfred LENICA | olej, płótno | 48,5 x 84,5 cm | 4600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
90 | Pejzaż majowy z kościołem | Stanisław KAMOCKI | olej, tektura | 49 x 62 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
91 | Wiosenny Pejzaż, 1935 | Jan Paweł MARYLSKI-ŁUSZCZEWSKI | olej, płótno | 81 x 100 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
92 | Pejzaż zimowy | Wiktor KORECKI | olej, płyta | 50 x 74,5 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
93 | Akt młodego mężczyzny w czerwonej opasce, około 1903 | Alfons KARPIŃSKI | olej, płótno dublowane | 150 x 88 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
94 | Podkitek kameryzowany do szkofii, Polska XVIII wiek | srebro złocone, 4 szmaragdy, 5 naturalnych pereł, dekoracja filigranowa | 5 x 4,8 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
95 | Szabla w oprawie karabelowej - karabela bojowa, II połowa XVII wieku | dł. całkowita bez pochwy - 900 mm; w pochwie - 913 mm | 35000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 40000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
96 | Statuetka księcia Józefa Poniatowskiego, Francja, około 1820-1830 | kość słoniowa, drewniany cokół, metal | wysokość z cokołem 53,5 cm, szerokość 16 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |