Róże w wazonie, 1941
(1888 Wiatrowice - 1967 Kraków) |
olej, tektura |
50 x 37,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Henryk / Policht / 1941 |
Henryk Policht uczył się malarstwa w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1915-1920, u J. Mehoffera. W czasie studiów był wielokrotnie nagradzany, między innymi za rysunek w 1920 roku. Malował obrazy olejne i pastelowe. Były to pejzaże, kwiaty, sceny figuralne. W 1936 roku brał udział w wystawie Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Zaprezentował tutaj swoje kompozycje Jesienne kwiaty, Motyw znad Wisły, Motyw z Krakowa, Przy pracy, Kopiec Kościuszki, Port Krakowski. W 1937 roku wystawiał w Resursie Obywatelskiej w Krakowie na „Wystawie malarstwa, rzeźby i grafiki”. Po wojnie prezentował swoje prace między innymi w Związku Polskich Artystów Plastyków w 1957 roku w Krakowie. W 1963 pejzaże Spotkanie Rudawy z Wisłą, Widok Krakowa, Lato w Bronowiczach Małych, czy Kopiec Kościuszki, prezentowane w Pałacu Sztuki, zebrały pozytywne recenzje, jako przykłady tradycyjnego rzetelnego malarstwa, o charakterystycznej wszędzie obecnej „pastelowej mgle”. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 86 | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |