Dziewczynka pasąca gęsi
(1863 Klecza Dolna w pow. Wadowice - 1942 Kraków) |
olej, tektura |
35 x 50 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: K.Żelechowski |
Kasper Żelechowski studiował malarstwo w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych w latach 1879-1889, a następnie w akademii monachijskiej. Po studiach zamieszkał na stałe w Krakowie, gdzie pracował i prowadził działalność wystawienniczą. Malował obrazy o tematyce rodzajowej, portrety oraz pejzaże. Swoje dzieła często prezentował w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie, ponadto w 192 roku w Lublinie na Wystawie Sztuki Krakowskiego Związku Artystów Plastyków oraz w 1929 roku w Krakowie na wystawie autoportretów. Jako były legionista i członek „Sokoła” Żelechowski brał też udział w kilku wystawach poświęconych sztuce Legionów, między innymi w wystawie w Krakowie w 1916 roku i w Warszawie w 1917 roku. Żelechowski był także poetą i współtwórcą kabaretu „Zielony Balonik”. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 30 | 2800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |