Pejzaż, Wieczorny nastrój
(1875 Wrocław lub Kłodzko - 1930 Berlin) |
olej, płótno |
60,5 x 75,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Dürschke |
Max Dürschke studiował malarstwo we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 19892-1894, później naukę kontynuował w akademii w Berlinie. W latach 1898-1930 był na stałe zatrudniony w Królewskiej Manufakturze Porcelany w Berlinie w pracowni malarskiej. Jego specjalnością było malarstwo portretowe na porcelanie, był w tym względzie uznany za jednego z najwybitniejszych artystów. Między innymi malował portrety cesarza Wilhelma II. Za tę twórczość otrzymał złoty medal na światowej wystawie w Brukseli w roku 1910. Ponadto uprawiał malarstwo sztalugowe, często malując pejzaże i martwe natury, te ostatnie z figurkami porcelanowymi z manufaktury berlińskiej. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 62 | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |