Max DÜRSCHKE ,Pejzaż, Wieczorny nastrój , olej, płótno, 60,5 x 75,5 cm

Pejzaż, Wieczorny nastrój

(1875 Wrocław lub Kłodzko - 1930 Berlin)

olej, płótno
60,5 x 75,5 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: M. Dürschke

Max Dürschke studiował malarstwo we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 19892-1894, później naukę kontynuował w akademii w Berlinie. W latach 1898-1930 był na stałe zatrudniony w Królewskiej Manufakturze Porcelany w Berlinie w pracowni malarskiej. Jego specjalnością było malarstwo portretowe na porcelanie, był w tym względzie uznany za jednego z najwybitniejszych artystów. Między innymi malował portrety cesarza Wilhelma II. Za tę twórczość otrzymał złoty medal na światowej wystawie w Brukseli w roku 1910. Ponadto uprawiał malarstwo sztalugowe, często malując pejzaże i martwe natury, te ostatnie z figurkami porcelanowymi z manufaktury berlińskiej.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXI Aukcja2004-11-16 00:00:0062
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)