Pejzaż górski
(1878 Łódź - 1960 Monachium |
olej, płótno |
68,5 x 90,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Otto Pippel |
Otto Pippel - niemiecki malarz, urodzony i wychowany w Łodzi, malarstwo studiował w Strasburgu, Karlsruhe i w Dreźnie. Po ukończeniu studiów zamieszkał w Monachium. Malował pejzaże, portrety i wnętrza. Działał również jako grafik. Wiele podróżował, między innymi do Francji, do Włoch i do Rosji. Jego malarstwo wykazuje silne inspiracje malarstwem impresjonistów. Równocześnie indywidualna impastowa faktura malarska potęguje swoistą ekspresję prac artysty. Jego obrazy można dzisiaj podziwiać w niemieckich muzeach w Lipsku, w Monachium w Moguncji i w Bonn.
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 85 | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |