Pejzaż górski
(1887 Czerniowce - 1970 Kraków) |
olej, tektura |
34,5 x 47,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Erwin Czerwonka |
Erwin Czerwonka studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych między innymi u L. Wyczółkowskiego w latach 1905-1906. Odbył kilka podróży artystycznych, między innymi do Włoch. Główną część jego malarskiej spuścizny stanowią pejzaże. Oprócz nich malował portrety i martwe natury. Był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Plastyków. Swoje dzieła wystawiał często, zwłaszcza w Krakowie w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, w latach 1921, 1929, 1934. W roku 1928 odbyła się w Krakowie wystawa jego dzieł zaprezentowanych wspólnie z obrazami Z. Stryjeńskiej. Wystawiał również wśród uczniów W. Weissa w roku 1934. Obecnie jego dzieła znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.
Cena uzyskana Hammer price |
XXI Aukcja | 2004-11-16 00:00:00 | 84 | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |