XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki
(21.12.2015 godz. 22:00)Nr kat. Nr kat | Tytuł title | Autor/Wytwórnia artist/factory | Technika technique | Wymiary measurements | Cena wywoławcza Starting bid | Cena uzyskana Hammer price |
1 | Akt | Gleb FRANKO | olej, płótno | 120 x 130 cm | 3500.00 PLN (909,09USD, 813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Architektura | Andrzej STRUMIŁŁO | olej, płótno | 70 x 100 cm | 16000.00 PLN (4155,84USD, 3720,93EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Z cyklu „Portrety” | Wiesław JANASZ | naciek gorący, tektura, akryl | 42 x 34 cm | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Konie/Kętrzyn 2009 | Justyna JASZCZEWSKA | sucha pastel | 70 x 100 cm | 1500.00 PLN (389,61USD, 348,84EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Ucieczka przed bykiem | Antoni UNIECHOWSKI | tusz, papier | 40 x 30 cm | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) |
6 | Kolumna Zygmunta | Antoni UNIECHOWSKI | rysunek, papier | 40 x 30 cm | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) | 600.00 PLN (155,84USD, 139,53EUR) |
7 | Przebierańcy | Jerzy DUDA-GRACZ | grafika, linoryt | 30 x 22,5 cm | 1100.00 PLN (285,71USD, 255,81EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Krawiec, 1964 | Jerzy DUDA-GRACZ | grafika, linoryt | 30 x 22,5 cm | 110.00 PLN (28,57USD, 25,58EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Macierzyństwo, 1933 | Aleksander LASZENKO | drzeworyt, papier | 29 x 21 cm w świetle passe-partout | 1200.00 PLN (311,69USD, 279,07EUR) | 1200.00 PLN (311,69USD, 279,07EUR) |
10 | Ikona, Ucieczka do Egiptu, koniec XIX w. | tempera, deska | 19 x 45,5 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 2600.00 PLN (675,32USD, 604,65EUR) | |
11 | Rybak | Juliusz MAKAREWICZ | olej, tektura | 30 x 33 cm | 2500.00 PLN (649,35USD, 581,40EUR) | 4100.00 PLN (1064,94USD, 953,49EUR) |
12 | Wiosna, 1955 | Wawrzyniec CHOREMBALSKI | olej, płótno | 35,5 x 51 cm | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 3600.00 PLN (935,06USD, 837,21EUR) |
13 | Pejzaż morski | Leon RIKET | olej, płótno | 40 x 60 cm | 12000.00 PLN (3116,88USD, 2790,70EUR) | 12000.00 PLN (3116,88USD, 2790,70EUR) |
14 | Cisza na morzu | Włodzimierz NAŁĘCZ | olej, płótno naklejone na tekturę | 39 x 60 cm | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) |
15 | Pejzaż | Kazimierz ŻWAN | akwarela, papier | 8 x 11 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (649,35USD, 581,40EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Pejzaż z Mozeli | Malarz nieznany | olej, płótno | 52 x 76 cm | 8000.00 PLN (2077,92USD, 1860,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Chata za wsią | Ludwik MACHALSKI | pastel papier | 35 x 27 cm | 1500.00 PLN (389,61USD, 348,84EUR) | 1700.00 PLN (441,56USD, 395,35EUR) |
18 | Wieś | Otto PIPPEL | olej, płótno | 51 x 65,5 cm | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Spacer nad morzem | MARIE KROYER | olej, płótno | 20,5 x 20,5 cm | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Plaża w Bretanii | Włodzimierz TERLIKOWSKI | olej, tektura | 17 x 22 cm | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Górska wieś, 1927 | Stefan PIENIĄŻEK | olej, tektura | 35 x 50 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) |
22 | Wypas owiec, 1924 | Zefir (Zefiryn) ĆWIKLIŃSKI | olej, tektura | 50 x 70 cm | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 3400.00 PLN (883,12USD, 790,70EUR) |
23 | Zima w Kazimierzu, 1939 | Feliks FRYDMAN | olej, tektura | 31 x 23,5 cm | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) |
24 | Chata w śniegu | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 33,5 X 50 cm | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) |
25 | Rozmowy przy saniach | Adam SETKOWICZ | akwarela, papier | 14,5 x 29 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) |
26 | Przerwa w polowaniu, 1903 | Adam SETKOWICZ | olej, płótno | 31 x 39 cm | 3500.00 PLN (909,09USD, 813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Pejzaż górski | Maria ANTO | olej, tektura | 33 x 32,5 cm | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Pejzaż zimowy z chatami | Max HANEMAN | olej, tektura | 28 x 38 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Wazon metalowy oklejany na zewnątrz płytkami z kości słoniowej, II poł. XIX w. | wys.42 cm; średnica podstawy: 12 cm; średnica brześca:25 cm | 4500.00 PLN (1168,83USD, 1046,51EUR) | 4900.00 PLN (1272,73USD, 1139,53EUR) | ||
30 | Para pistoletów w puzdrze, Londyn Ryan & Son, 1829-1837 | długość całkowita: 37,5 cm; wymiary puzdra: 46,5 x 23,5 cm | 23000.00 PLN (5974,03USD, 5348,84EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
31 | Portret Herr von Ritter | Zygmunt AJDUKIEWICZ | olej, tektura | 50 x 30,5 cm | 25000.00 PLN (6493,51USD, 5813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Pejzaż górski z cerkwią | Jonasz STERN | olej, papier | 26 x 40 cm w świetle passe-partout | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Pejzaż z chatami | Jonasz STERN | olej, tektura | 42 x 54 cm | 8000.00 PLN (2077,92USD, 1860,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Dziewczyna w czerwonej chuście, 1917 | Stanisław ZAWADZKI | akwarela, karton | 45,5 x 43 cm | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Portret Zofii Kossak-Szczuckiej,1936 | Feliks TOPOLSKI | olej, płótno dublowane | 34 x 31 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 2400.00 PLN (623,38USD, 558,14EUR) |
36 | Modelka z manekinem | Wojciech WEISS | kredka, papier | 45,5 x 28,5 cm w świetle passe-partout | 4500.00 PLN (1168,83USD, 1046,51EUR) | 5400.00 PLN (1402,60USD, 1255,81EUR) |
37 | Twarze | Zdzisław LACHUR | akwarela, gwasz, papier | 25 x 33 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (389,61USD, 348,84EUR) | 1500.00 PLN (389,61USD, 348,84EUR) |
38 | Obraz olej, płótno Kompozycja | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |||
39 | Widok na bramę floriańską w Krakowie | Irena HASSENBERG (RENO) | olej, płyta | 41 x 33 cm | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Widok na Wawel | Eugeniusz TUKAN-WOLSKI | olej, tektura | 35 x 44 cm | 2500.00 PLN (649,35USD, 581,40EUR) | 2700.00 PLN (701,30USD, 627,91EUR) |
41 | Ikona św. Michał Archanioł | tempera, deska, złocenia | 36 x 31 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | |
42 | Ikona, Matka Boska Jerozolimska z Chrystusem | tempera, deska | 31 x 26 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
43 | Róże w białym wazonie, 1920 | Tadeusz MAKOWSKI | olej, płótno | 64,5 x 30 cm | 150000.00 PLN (38961,04USD, 34883,72EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Pejzaż | Włodzimierz TERLIKOWSKI | olej, tektura | 23 x 29 cm | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Chata nad strumykiem | Stanisław KAMOCKI | olej, tektura | 33 x 38 cm | 8000.00 PLN (2077,92USD, 1860,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Pejzaż z południowej Francji, ok. 1925 | Roman KRAMSZTYK (KRAMSTYK) | olej, płótno | 45,3 x 65,2 cm | 85000.00 PLN (22077,92USD, 19767,44EUR) | 85000.00 PLN (22077,92USD, 19767,44EUR) |
47 | Martwa natura | Rajmund KANELBA (KANELBAUM) | akwarela, papier | 29 x 41 cm w świetle passe-partout; | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Portret dziewczyny, 1914 | Jacek MIERZEJEWSKI | rysunek, ołówek, papier | 44,5 x 62 cm | 10500.00 PLN (2727,27USD, 2441,86EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Akt kobiecy | Stanisław ŻURAWSKI | olej, płótno | 55,5 x 38 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Akt kobiecy, 1935 | Edward MATUSZCZAK | olej, tektura | 60 x 49 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Portret mężczyzny | Stanisław LENTZ | olej, tektura | 49,5 x 34 cm | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Martwa natura z białymi różami w błękitnej wazie, ok. 1918 | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 31,5 x 45,5 cm | 55000.00 PLN (14285,71USD, 12790,70EUR) | 60000.00 PLN (15584,42USD, 13953,49EUR) |
53 | Madonna z Chrystusem i Janem Chrzcicielem | Malarz nieznany | olej, płótno | 92 x 100 | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Wjazd Chrystusa do Jerozolimy | Józef MEHOFFER | akwarela, papier | 19 x 29 cm | 9000.00 PLN (2337,66USD, 2093,02EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Kompozycja | Lech KUNKA | olej, płyta | 56 x 48 cm | 8000.00 PLN (2077,92USD, 1860,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Drvid, 1962 | Aleksander KOBZDEJ | olej, tektura | 28 x 38 cm; | 25000.00 PLN (6493,51USD, 5813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Uliczka | Natan SZPIGEL | akwarela, papier | 22 x 15 cm w świetle passe-partout | 3500.00 PLN (909,09USD, 813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Martwa natura | Stanisław ELESZKIEWICZ | olej, tektura | 24,5 x 19 cm | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Obraz olej, płótno Kompozycja | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |||
60 | Koperty Tybetańskie, 2010 | Dariusz MLĄCKI | olej, płótno | 43 x 75,5 cm | 5000.00 PLN (1298,70USD, 1162,79EUR) | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) |
61 | Koperta, 2008 | Dariusz MLĄCKI | olej, płótno, akryl | 40 x 80 cm; | 5000.00 PLN (1298,70USD, 1162,79EUR) | 6500.00 PLN (1688,31USD, 1511,63EUR) |
62 | Miska, 2009 | Dariusz MLĄCKI | olej na korku | 60 x 90 cm | 12000.00 PLN (3116,88USD, 2790,70EUR) | 13000.00 PLN (3376,62USD, 3023,26EUR) |
63 | Teatr na Wyspie w Łazienkach | Wacław DYZMAŃSKI | olej, płyta | 31 x 23,5 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 2400.00 PLN (623,38USD, 558,14EUR) |
64 | Pejzaż z chmurami | Otto Edward BORZEMSKI | olej, płótno | 44 x 33,5 cm | 5000.00 PLN (1298,70USD, 1162,79EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Kielich, Czechy/Śląsk (?), połowa XIX w. | szkło białe, szlifowane | wys. 15,2 cm, szer. czaszy 8,7 cm | 11000.00 PLN (2857,14USD, 2558,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
66 | Kielich z inskrypcją Polska (Śląsk)?, 1780-1820 | Huty Śląskie | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 22,3 cm | 10500.00 PLN (2727,27USD, 2441,86EUR) | 11500.00 PLN (2987,01USD, 2674,42EUR) |
67 | Para solniczek, Polska | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane | wys. 9 cm | 2200.00 PLN (571,43USD, 511,63EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Szklanka, Polska ok.1800 | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 10,5 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Czasza kielicha, wyrób saski, XVIII w. | Huty Saksonii | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 14,5 cm | 4100.00 PLN (1064,94USD, 953,49EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Kieliszek, Polska, XVIII-XIX w. | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 11,3 cm | 2900.00 PLN (753,25USD, 674,42EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Kielich z pokrywą, Polska koniec XVIII w. | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 22 cm | 12500.00 PLN (3246,75USD, 2906,98EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Kieliszek, Polska koniec XVIII w. | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo w ornament roślinny | wys. 15,3 cm | 5200.00 PLN (1350,65USD, 1209,30EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
73 | Kieliszek, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), przełom XVIII/XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, szlifowane, rytowane | wys. 14,5 cm | 3000.00 PLN (779,22USD, 697,67EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
74 | Pojemnik szklany, przełom XIX-XX w. | szkło białe, szlifowane | wys. 31 cm, średnica podstawy:16 cm | 1200.00 PLN (311,69USD, 279,07EUR) | 1200.00 PLN (311,69USD, 279,07EUR) | |
75 | Dzbanek szklany, Francja pocz. XX w. | szkło kryształowe białe, srebro | wys. 26 cm | 2000.00 PLN (519,48USD, 465,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
76 | Dzbanek szklany, Francja II połowa XIX w. | szkło kryształowe białe, srebro próby 950 ze znakiem Minerwy | wys. 28 cm | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
77 | Martwa natura, ok. 1914 - 1915 | Alicja HALICKA | olej, płótno | 38 x 50,5 cm | 35000.00 PLN (9090,91USD, 8139,53EUR) | 35000.00 PLN (9090,91USD, 8139,53EUR) |
78 | Kwiaty w wazonie | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 35 x 50 cm | 8000.00 PLN (2077,92USD, 1860,47EUR) | 8000.00 PLN (2077,92USD, 1860,47EUR) |