Portret Herr von Ritter
(1861 Witkowice - 1917 Wiedeń) |
olej, tektura |
50 x 30,5 cm |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Zygmunt Ajdukiewicz 1900. na odwrocie napis ołówkiem: Herr von Ritter | Wiener | Kunstlerhaus 1901. |
Zygmunt Ajdukiewicz naukę malarstwa rozpoczął w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych. Następnie kontynuował ją, w latach 1880-1885 studiując w Akademii wiedeńskiej i monachijskiej. Po studiach zamieszkał w Wiedniu, skąd w roku 1893 wyjeżdżał do Paryża. Dzięki stryjecznemu bratu Tadeuszowi Ajdukiewiczowi, rozwijał swoją karierę portrecisty w sferach dworskich i arystokratycznych. Malował portrety, sceny rodzajowe o tematyce myśliwskiej oraz obrazy historyczne. Zajmował się także ilustratorstwem. Swoje obrazy prezentował między innymi w Warszawie, Krakowie, Lwowie, Wiedniu, Berlinie, Monachium i Pradze. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 31 | 25000.00 PLN (6493,51USD, 5813,95EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXVII Aukcja Dzieł Sztuki | 2014-12-15 19:00:00 | 52 | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 30000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |