Spacer nad morzem
(1867 - 1940) |
olej, płótno |
20,5 x 20,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Marie Kroyer na odwrocie na płótnie napis: MK | Sonderskond | Skagen 91 |
Marie Kroyer (właściwie Marie Triepcke Kroyer Alfvén) początkowo malarstwa uczyła się prywatnie w Kopenhadze. Następnie studia kontynuowała w Paryżu. Była żoną znanego duńskiego malarza Peder Severin Kroyer (1851-1909). W 1891 roku zamieszkali na stałe w Skagen*. *Skagen - miasto w Danii najbardziej wysunięte na północ. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 19 | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |