Włodzimierz NAŁĘCZ ,Cisza na morzu , olej, płótno naklejone na tekturę, 39 x 60 cm

Cisza na morzu

(1865 Kijów - 1946 Skierniewice)

olej, płótno naklejone na tekturę
39 x 60 cm
sygnowany po prawej strony u dołu: Włodz. Nałęcz 1934
na odwrocie napis: Włodz. Nałęcz / "Cisza na morzu"

Włodzimierz Nałęcz studia artystyczne rozpoczął w latach 1883 – 1890 w akademii petersburskiej u Ajwazowskiego. Przez dwa lata uczęszczał do akademii w Düsseldorfie, potem przeniósł się do Paryża, aby kontynuować naukę w szkole Petit Jeana. Odbył liczne podróże artystyczne. Od 1907 roku zamieszkał na stałe w Warszawie. Głównie zasłynął jako marynista. Wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Miał wystawy indywidualne, w Warszawie aż osiem razy i raz, w roku 1899, w Petersburgu. Jego obrazy znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Warszawie, we Wrocławiu i Szczecinie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki2015-12-21 19:00:0014
7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)
7000.00 PLN
(1818,18USD, 1627,91EUR)