Cisza na morzu
(1865 Kijów - 1946 Skierniewice) |
olej, płótno naklejone na tekturę |
39 x 60 cm |
sygnowany po prawej strony u dołu: Włodz. Nałęcz 1934 na odwrocie napis: Włodz. Nałęcz / "Cisza na morzu" |
Włodzimierz Nałęcz studia artystyczne rozpoczął w latach 1883 – 1890 w akademii petersburskiej u Ajwazowskiego. Przez dwa lata uczęszczał do akademii w Düsseldorfie, potem przeniósł się do Paryża, aby kontynuować naukę w szkole Petit Jeana. Odbył liczne podróże artystyczne. Od 1907 roku zamieszkał na stałe w Warszawie. Głównie zasłynął jako marynista. Wystawiał w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych i w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych. Miał wystawy indywidualne, w Warszawie aż osiem razy i raz, w roku 1899, w Petersburgu. Jego obrazy znajdują się między innymi w Muzeach Narodowych w Warszawie, we Wrocławiu i Szczecinie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 14 | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) | 7000.00 PLN (1818,18USD, 1627,91EUR) |