Otto Edward BORZEMSKI,Pejzaż z chmurami , olej, płótno, 44 x 33,5 cm

Pejzaż z chmurami

(działał w latach 1926 - 1938)

olej, płótno
44 x 33,5 cm
sygnowany po prawej stronie u dołu: O. BORZEMSKI

Otto Edward Borzemski zadebiutował na wystawie Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 1926. Do 1930 roku mieszkał w Warszawie. W latach 1931 – 1937 działał we Lwowie. Następnie przeniósł się do Włoch koło Warszawy, a od 1938 roku ponownie zamieszkał w Warszawie. Jego obrazy pojawiają się sporadycznie na polskich aukcjach dzieł sztuki. Najczęściej są to pejzaże, malowane szerokimi śmiałymi pociągnięciami pędzla. Zawsze ich radosna kolorystyka, złożona z nasyconych barw, wpływa na ich dekoracyjność. Szerokie plamy i interesujący sposób rozwiązywania zagadnień światła i cienia dowodzi, że malarz świetnie nadążał za tendencjami malarstwa lat dwudziestych – tworząc dzieła atrakcyjne i modne zarazem.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki2015-12-21 19:00:0064
5000.00 PLN
(1298,70USD, 1162,79EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
XX Aukcja2004-05-04 00:00:0072
3000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)