Twarze
(1920 Zagórze - 2007 Warszawa) |
akwarela, gwasz, papier |
25 x 33 cm w świetle passe-partout |
sygnowana po obu stronach u dołu: Z Lachur |
Zdzisław Lachur w latach 1945-1950 studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem Eugeniusza Eibischa. Był pierwszym założycielem i kierownikiem Studia Form Rysunkowych w Bielsku-Białej. W 1955 roku brał udział w słynnej wystawie w warszawskim Arsenale oraz w 1961 roku w Międzynarodowej Wystawie "Getto warszawskie" w Amsterdamie. Zajmował się malarstwem sztalugowym, ściennym, grafiką oraz filmem rysunkowym. Prace artysty prezentowane były na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w kraju i zagranicą między innymi w Jerozolimie, Londynie, Nowym Jorku, Stuttgarcie, Paryżu, Vancouver i Toronto. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 37 | 1500.00 PLN (389,61USD, 348,84EUR) | 1500.00 PLN (389,61USD, 348,84EUR) |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 55 | 1500.00 PLN (483,87USD, 367,65EUR) | 1500.00 PLN (483,87USD, 367,65EUR) |