Wieś
(1878 Łódź - 1960 Monachium |
olej, płótno |
51 x 65,5 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Otto Pippel. |
Otto Pippel - niemiecki malarz, urodzony i wychowany w Łodzi, malarstwo studiował w Strasburgu, Karlsruhe i w Dreźnie. Po ukończeniu studiów zamieszkał w Monachium. Malował pejzaże, portrety i wnętrza. Działał również jako grafik. Wiele podróżował, między innymi do Francji, do Włoch i do Rosji. Jego malarstwo wykazuje silne inspiracje malarstwem impresjonistów. Równocześnie indywidualna impastowa faktura malarska potęguje swoistą ekspresję prac artysty. Jego obrazy można dzisiaj podziwiać w niemieckich muzeach w Lipsku, w Monachium w Moguncji i w Bonn.
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 18 | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |