Stanisław ELESZKIEWICZ ,Martwa natura , olej, tektura, 24,5 x 19 cm

Martwa natura

(1900 Czutowo k. Połtawy - 1963 Paryż)

olej, tektura
24,5 x 19 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: St. Eleszkiewicz

Stanisław Eleszkiewicz w roku 1914 kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Mirgorodzie. W 1918 roku wstąpił do wojska, w jednej z bitew został ciężko ranny a jego pobyt w szpitalu trwał ponad pół roku. W latach 1919-1921 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Atenach pod kierunkiem Konstantinosa Parthenisa. Następnie był w Neapolu i w Rzymie, a w 1923 roku na stałe zamieszkał w Paryżu i wielokrotnie wystawiał w paryskich galeriach. Malował olejno, gwaszem i temperą, chętnie używał też pasteli. Malował głównie sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Wiele prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych w Paryżu i w Stanach Zjednoczonych.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki2015-12-21 19:00:0058
6000.00 PLN
(1558,44USD, 1395,35EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)