Martwa natura
(1900 Czutowo k. Połtawy - 1963 Paryż) |
olej, tektura |
24,5 x 19 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: St. Eleszkiewicz |
Stanisław Eleszkiewicz w roku 1914 kształcił się w Szkole Sztuk Pięknych w Mirgorodzie. W 1918 roku wstąpił do wojska, w jednej z bitew został ciężko ranny a jego pobyt w szpitalu trwał ponad pół roku. W latach 1919-1921 studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Atenach pod kierunkiem Konstantinosa Parthenisa. Następnie był w Neapolu i w Rzymie, a w 1923 roku na stałe zamieszkał w Paryżu i wielokrotnie wystawiał w paryskich galeriach. Malował olejno, gwaszem i temperą, chętnie używał też pasteli. Malował głównie sceny rodzajowe, portrety i pejzaże. Wiele prac artysty znajduje się w zbiorach prywatnych w Paryżu i w Stanach Zjednoczonych.
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 58 | 6000.00 PLN (1558,44USD, 1395,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |