Widok na bramę floriańską w Krakowie
(1884 Warszawa - 1953 Paryż) |
olej, płyta |
41 x 33 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Reno |
Irena Hassenberg (Reno) w latach 1904-1905 studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od roku 1907 mieszkała i tworzyła w Paryżu. Malowała głównie pejzaże, rzadziej martwe natury, kwiaty oraz postacie ludzkie. Po II wojnie światowej w jej twórczości pojawiły się tematy polskie i martyrologiczne. W 1913 roku swoje prace wystawiała w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych oraz w 1921 roku na wystawie artystów żydowskich. Uczestniczyła również na wielu wystawach zagranicznych głównie na salonach paryskich między innymi: Salon d`Automne, Salon des Indépendats, Salon des Tuileries, Druet, d`art Contemporain, du Portique. Swoje prace zazwyczaj sygnowała "Reno". |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVIII Aukcja Dzieł Sztuki | 2015-12-21 19:00:00 | 39 | 4000.00 PLN (1038,96USD, 930,23EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |