XXVI Aukcja Dzieł Sztuki
(24.10.2013 godz. 23:00)Nr kat. Nr kat | Tytuł title | Autor/Wytwórnia artist/factory | Technika technique | Wymiary measurements | Cena wywoławcza Starting bid | Cena uzyskana Hammer price |
1 | Konie/Kętrzyn 2009 | Justyna JASZCZEWSKA | sucha pastel | 70 x 100 cm | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | „Za co można kupić punkt? Tylko za nieskończoność”, 2008 | Radosław ZAREMBA | linoryt, papier | 57 x 45,5 cm w świetle passe-partout | 500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Z cyklu „Portrety” | Wiesław JANASZ | naciek gorący, tektura, akryl | 42 x 34 cm | 600.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Bociany | Emilia CZYŻ-KĘDZIERSKA | olej, płótno | 50 x 70 cm | 800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Kompozycja | Tadeusz Mieczysław JANIKOWSKI | olej, tektura | 57,5 x 49 cm | 6500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Człowiek z drzewem | Janusz KAPUSTA | rysunek, papier | 24 x 19,5 cm | 1000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Rozmowa | Paweł (Павел) Andriejewicz Fiedotow (Андреевич ФEДOTOB) | rysunek, papier | 21 x 17,5 cm świetle passe-partout | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
8 | Martwa natura | Kazimierz PODSADECKI | olej, tektura | 31 x 35,5 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Martwa natura z dzbankiem, około 1940-1950 | Zbigniew PRONASZKO | olej, płótno | 43 x 61,5 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Staw z łabędziem | Antoni de BRADÉ | olej, płótno dublowane | 44 x 54 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Nad Bałtykiem | Stanisław ŻURAWSKI | olej, tektura | 35 x 50 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
12 | Park, 1954 | Błażej IWANOWSKI | olej, tektura | 30 x 40 cm | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1400.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Pejzaż z drogą, około 1935 | Kasper POCHWALSKI | olej, tektura | 38 x 34,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Pejzaż tatrzański, 1921 | Jan RYKAŁA | olej, tektura | 23 x 30 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Zamek w Będzinie | Józef JAROSZ | olej, tektura | 46 x 58,5 cm | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Pejzaż | Juliusz LAUTERBACH | olej, płótno | 25 x 40 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Lugano, 1912 | Jadwiga GAŁĘZOWSKA-MALINOWSKA | akwarela, papier | 34,5 x 28 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Pociąg | Edward MATUSZCZAK | olej, tektura | 29 x 35,5 cm | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Kościół na Pęksowym Brzysku | Stanisław DYBOWSKI | olej tektura | 37,5 x 46 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Nad jeziorem, 1970 | Lech JAKUBIAK | olej, płótno | 66 x 73,5 cm | 1200.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Pejzaż z jeziorem Nidzkim | Kazimierz KRÓLIKOWSKI | olej, płótno | 46,5 x 55 cm | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Kościół Mariacki w Krakowie, 1934 | Henryk DIETRICH | olej, tektura | 39,5 x 29 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
23 | Ruiny kościoła pod wezwaniem Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży w Warszawie, około 1945 | Michalina KRZYŻANOWSKA | olej, płyta | 30,5 x 42,5 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Kwiat w wazonie | Tadeusz WALKOWSKI | olej, tektura | 41,5 x 38 cm | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 2500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Salon w willi "Ave" w Konstancinie, około 1920- 1925 | Aleksander MANN | olej, dykta | 40 x 28,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Pejzaż górski – Sudety | Erich STEYER | olej, tektura | 27 x 35 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Wnętrze lasu | Erich STEYER | olej, tektura | 27 x 35 cm | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 1800.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Widok na Kalwarię, 1888 | Władysław ROSSOWSKI | olej, płótno | 42 x 52,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Martwa natura | Jonasz STERN | olej, płótno | 40 x 60,5 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Pejzaż górski z cerkwią | Jonasz STERN | olej, papier | 26 x 40 cm w świetle passe-partout | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Katedra | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płyta | 125 x 98 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
32 | Rdza | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płótno, płyta | 126 x 179 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Kobieta z dzieckiem | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płótno naklejone na płytę | 119 x 97 cm | 25000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
34 | Pejzaż z nad Soliny | Henryk WÓJCIK | olej, płótno | 62 x 74 cm | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Lwy, około 1915-1920 | Tadeusz STYKA | olej, płótno | 51 x 76 cm | 18000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Figurka Budda Guayyin | Autor nieznany | brąz złocony | wys. 25 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Górska wieś, 1927 | Stefan PIENIĄŻEK | olej, tektura | 35 x 50 cm | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Wei To - Obrońca Dharmy | Autor nieznany | drewno | wys. 50 cm | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
39 | Rzeźba wojownik, Japonia | Autor nieznany | brąz patynowany | wys. 54 cm | 18500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Pejzaż, 1874 | Zygmunt SIDOROWICZ | olej, płótno | 27 x 40 cm | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Wrzosowisko | Wiktor KORECKI | olej, płótno | 65 x 95 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Bankier żydowski liczący pieniądze | Samuel HIRSZENBERG | pastel, tektura | 76 x 55 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Starość, 1918 | Wlastimil HOFMAN | olej, sklejka | 40 x 73,5 cm | 29000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 29000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Polowanie | Tadeusz KOKIETEK | olej, płótno | 60,5 x 80,5 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Krzyż przydrożny, 1929 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, sklejka | 55 x 37,5 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Krzyż we wsi, 1946 | Stanisław CZAJKOWSKI | olej, sklejka | 55 x 35 cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Kaczeńce w wazonie | Stanisław DĄBROWSKI | olej, tektura | 50 x 70 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Róże w wazonie | Alfons KARPIŃSKI | olej, tektura | 46,5 x 57 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 9000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Pejzaż | Zygmunt SCHRETER (Szreter) | olej, płyta | 50,5 x 62 cm | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Kwiaty w wazonie | Zygmunt SCHRETER (Szreter) | olej, płótno | 62 x 47,5 cm | 10000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Potyczka | Antoni TRZESZCZKOWSKI | olej,deska | 21,5 x 23,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Ułan pojący konia | Jerzy KOSSAK | olej, sklejka | 31,5 x 40 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Portret młodego górala, 1914 - 1921 | Aleksander AUGUSTYNOWICZ | akwarela, papier | 68 x 48 cm w świetle passe-partout | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Sianokosy | Zdzisław PRZEBINDOWSKI | akwarela, karton | 48 x 61 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Dziewczyna orientu | Feliks Michał WYGRZYWALSKI | olej, tektura | 41 x 34 cm | 8000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Portret królowej Ludwiki Marii Gonzagi* | Malarz nieznany | olej, płótno | 86 x 66 cm | 15000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Portret księcia Aleksandra Fryderyka Radziwiłła, 1918 | Stanisław Ignacy WITKIEWICZ - WITKACY | pastel na papierze beżowym | 50 x 46,5 cm | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 38000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
58 | Łodzie w porcie w Saint-Tropez, 1909 | Józef PANKIEWICZ | olej, płótno | 33,5 x 44 cm | 60000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
59 | Polowanie | Michał Gorstkin WYWIÓRSKI | olej, deska | 54 x 29,5 cm | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 70000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
60 | Fragment wazonu znakowanego "AR", Miśnia 1725-1730 | MIŚNIA | wys. 23,3 cm | 20000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
61 | Rzeźba, Zaloty | Gesualdo GATTI | brąz patynowany | wys. 41 cm; szer. podstawy; 17cm | 12000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
62 | Para świeczników, Augsburg, 1757-1769 | Samuel BARDET | srebro | waga: 580 g; wys. 21,5 cm; średnica podstawy: 14 cm | 60000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 60000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Moździerz - wiwatówka, Europa Środkowa, koniec XVII w. | stal | wys. 16,5 cm, średnica podstawy: 8 cm, średnica końca lufy: 5,5 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
64 | Moździerz - wiwatówka, Polska (Śląsk?), 1831 | żeliwo | wys. 26 cm, średnica podstawy: 16 cm, średnica końca lufy: 12 cm | 4000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
65 | Matka Boska „Skarbiaszka”, około 1800 | tempera, deska, złocenia | 30,5 x 26,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
66 | Ikona - Św. Mikołaj, Rosja około 1850 | tempera, deska, złocenia | 31 x 26,5 cm | 3000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |