Jan RYKAŁA ,Pejzaż tatrzański, 1921 , olej, tektura, 23 x 30 cm

Pejzaż tatrzański, 1921

(1883 Kraków - 1943 Zakopane)

olej, tektura
23 x 30 cm

sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Rykała 1921

Jan Rykała początkowo nauki pobierał w zakopiańskiej Szkole Przemysłu Drzewnego. Następnie rozpoczął studia w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz w Wiedniu. Swoje prace prezentował od 1911 roku. Był jednym z założycieli Towarzystwa "Sztuka Podhalańska" w Zakopanem. Od 1921 był nauczycielem rysunków w szkołach zakopiańskich. Malował głównie pejzaże tatrzańskie. Zajmował się rzeźbą głównie rzeźbił głowy i popiersia między innymi Stanisława Witkiewicza, Władysława Zamoyskiego, Karola Szymanowskiego, także różnych górali.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki2013-10-24 19:00:0014
1200.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)