Pejzaż z nad Soliny
(1920 Sosnowiec - 2009 Kraków) |
olej, płótno |
62 x 74 cm |
na odwrocie na płótnie nalepka z pieczątką: Ministerstwo Kultury i Sztuki | Centralny Zarząd Sztuk | Plastycznych i Wystaw | Wydział Twórczości Plastycznej | Nr. inw. I. 1045 - 3979 | Nazwisko Wójcik Henryk | Tytuł Pejzaż z nad Soliny | Technika i wymiary olej 62 x 75 | Sygnatura | Wykonane w roku | Cena zł 1750- | Zakupiono z Wystawy Jesiennej | Z.P.A.P- Kraków Data 12.XI.55. |
Henryk Wójcik w latach 1945-1950 studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Zbigniewa Pronaszko. W 1963 roku rozpoczął pracę na macierzystej uczelni jako asystent, po uzyskaniu kwalifikacji doktoranckich i habilitacji jako samodzielny wykładowca. Od 1972 roku prowadził pracownię rysunku w Katedrze Ogólnoplastycznego Wydziału Rzeźby. Był przewodniczącym Związku Polskich Artystów Plastyków w Krakowie. Malował przede wszystkim pejzaże oraz martwe natury. Miał wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Prace artysty znajdują się w muzeach, instytucjach kulturalnych oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, we Włoszech, Niemczech, Francji, Australii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 34 | 7000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |