Kościół Mariacki w Krakowie, 1934
(1889 Wysoka k. Lublina - 1948 Kraków) |
olej, tektura |
39,5 x 29 cm |
sygnowany i datowany po prawej stronie u dołu: Henryk Dietrich. 1934. |
Henryk Dietrich uczył się w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach od 1918 do 1921 u Jacka Malczewskiego, Józefa Mehofera i Wojciecha Weissa. Studiował również we Włoszech i w Paryżu. Po powrocie do kraju uczył rysunku i malarstwa w Równem. Wystawiał głównie w krakowskim Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz w Salonach Instytutu Propagandy Sztuki. Malował głównie pejzaże i widoki miejskie, głównie Krakowa. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 22 | 1900.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |