Nad Bałtykiem
(1889 Kowno - 1976 Kraków) |
olej, tektura |
35 x 50 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: St. Żurawski na odwrocie napis: Stanisław Żurawski / "Nad Bałtykiem / koło Sopot" / (35 50 ol) |
Stanisław Żurawski studiował malarstwo u J. Mehoffera i W. Weissa, w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1907 - 1913. Był członkiem Cechu Artystów Plastyków "Jegnoróg". W latach 1925 - 1932 wystawiał z artystami z "Jednoroga". Głównie malował akty kobiece, pejzaże, martwe natury, czasami kompozycje figuralne i widoki architektoniczne.
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 11 | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 3500.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |