(1886 Łódź - 1977 Paryż) |
olej, płyta |
50,5 x 62 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Schreter |
Zygmunt Schreter urodził się w Łodzi. Nauki malarstwa pobierał w Berlinie u Lovisa Corintha. W 1933 zamieszkał na stałe w Paryżu. Tam wiele wystawiał, prowadząc bogatą działalność artystyczną. Jego prace były wystawiane w Polsce, w wielu miastach Europy, a także w Nowym Jorku i Jerozolimie. Pod względem stylu malarskiego reprezentował postimpresjonizm. Malował przede wszystkim krajobrazy śródziemnomorskie, ale także portrety oraz martwe natury. Pejzaże artysty z południa Europy są pełne żywych barw oraz nasycone dynamiką w sposobie malowania, ukazując przy tym żywotność, bujną kolorystykę natury, a także jej ekspresję i zmienność. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki | 2013-10-24 19:00:00 | 49 | 13000.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 82 | 13000.00 PLN (3939,39USD, 2888,89EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |