Tadeusz KOKIETEK ,Polowanie , olej, płótno, 60,5 x 80,5 cm

Polowanie

(1920 - 1982)

olej, płótno
60,5 x 80,5 cm

sygnowany po prawej stronie u dołu: Tadeusz Kokietek

Tadeusz Kokietek w 1950 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Malował głównie historyzujące sceny rodzajowe, myśliwskie i batalistyczne często inspirowane „Trylogią” H. Sienkiewicza. Malował również portrety, pejzaże, zajmował się ilustracją książkową. W 1983 roku w Łodzi odbyła się pośmiertna wystawa artysty na której zgromadzono 106 dzieł. Jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki2013-10-24 19:00:0044
12000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)