Władysław ROSSOWSKI ,Widok na Kalwarię, 1888 , olej, płótno, 42 x 52,5 cm

Widok na Kalwarię, 1888

(1857 - 1923)

olej, płótno
42 x 52,5 cm

po prawej stronie u dołu napis: Kalwarya 888

na odwrocie na krośnie napis: Rossowski | Kalwarya 1888

na odwrocie na krośnie nalepka: Autor: Rossowski Władysław | Adres: | Dzieło p.t.: „Widok na Kalwarję 1888r” | Rodzaj: olejny | cena:

Władysław Rossowski studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych pod kierunkiem Jana Matejki. Następnie studia kontynuował w Monachium, Dreźnie i Paryżu. W latach 1885-1892 był profesorem rysunku i malarstwa na Wyższych Kursach dla Kobiet im. Adriana Baranieckiego w Krakowie. Malował głównie kompozycje historyczne nawiązujące tematycznie do dziejów Polski i Litwy, portrety oraz sceny rodzajowe. Prace artysty znajdują się między innymi w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w kościele franciszkanów w Krakowie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXVI Aukcja Dzieł Sztuki2013-10-24 19:00:0028
10000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)