XXV Aukcja
(26.06.2013 godz. 22:00)Nr kat. Nr kat | Tytuł title | Autor/Wytwórnia artist/factory | Technika technique | Wymiary measurements | Cena wywoławcza Starting bid | Cena uzyskana Hammer price |
1 | Wiejska droga | Jerzy CHODOR | olej, płótno | 46 x 61 cm | 1600.00 PLN (500,00USD, 376,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Talerz dekoracyjny z kompozycją według Rembrandta | DELFT De Porceleyne Fles | fajans malowany podszkliwnie kobaltem | średnica 42 cm, wysokość 7 cm | 2000.00 PLN (625,00USD, 470,59EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Nowy rozkład jazdy | Jarosław LUSTYCH | technika własna | 35 x 34 cm | 400.00 PLN (125,00USD, 94,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Bez tytułu | Jarosław LUSTYCH | technika własna | 35 x 34 cm | 400.00 PLN (125,00USD, 94,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Z cyklu „Isia córka Anny” | Maria Ewa ANDRYSZCZAK | technika własna | 20 x 20 x 20 cm | 2500.00 PLN (781,25USD, 588,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Melodie jesieni | Artur SZYK | rysunek, tusz, tektura | 34,5 x 25,5 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) |
7 | Karykatura przedstawiająca groźnego dowódcę oraz żołnierza oddającego honory | Artur SZYK | rysunek, ołówek, tektura | 20,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) |
8 | Teka z 10 rysunkami | Władysław RZĄB | rysunek ,tusz, papier, | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
9 | Teka z 10 linorytami | Władysław RZĄB | linoryt, papier | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
10 | Scena rodzajowa | Maja BEREZOWSKA | akwarela, papier | 22,5 x 32 | 1200.00 PLN (375,00USD, 282,35EUR) | 1800.00 PLN (562,50USD, 423,53EUR) |
11 | Miasteczko | Artur MARKOWICZ | rysunek, kredka, papier | 23 x 35 cm | 1200.00 PLN (375,00USD, 282,35EUR) | 1200.00 PLN (375,00USD, 282,35EUR) |
12 | Rzeka | Jadwiga GAŁĘZOWSKA-MALINOWSKA | akwarela, tektura | 36,5 x 27 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Las | Teodor GROTT | akwarela, papier | 27 x 36,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
14 | Pejzaż z ogrodem | Wojciech WEISS | akwarela, papier | 20 x 27,5 cm | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Martwa natura z różami i figurką porcelanową | Błażej IWANOWSKI | olej, tektura | 50 x 34 cm | 1800.00 PLN (562,50USD, 423,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
16 | Róże w wazonie | Wacław CHODKOWSKI | olej, płótno | 48 x 35 cm | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Pejzaż z drzewami | Fryderyk Antoni HAYDER | olej, tektura | 50 x 70 cm | 2200.00 PLN (687,50USD, 517,65EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Martwa natura z dzbanem, 1957 | Fryderyk Antoni HAYDER | olej, płótno | 45 x 60 cm | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Martwa natura | Eugeniusz WANIEK | olej, płótno | 40 x 51,5 cm | 1600.00 PLN (500,00USD, 376,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
20 | Kompozycja | Fryderyk Antoni HAYDER | olej, tektura | 90 x 60 cm | 2200.00 PLN (687,50USD, 517,65EUR) | 2800.00 PLN (875,00USD, 658,82EUR) |
21 | Łodzie | Otto Edward BORZEMSKI | olej, płótno | 33 x 44,5 cm | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
22 | Pejzaż nadwiślański | Edward KOKOSZKO | olej, płótno | 39 x 56 cm | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | 4500.00 PLN (1406,25USD, 1058,82EUR) |
23 | Pejzaż | Antoni PROCAJŁOWICZ | olej, płótno naklejone na tekturę | 23 x 31,5 cm | 2700.00 PLN (843,75USD, 635,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
24 | Kopiec Kościuszki | Henryk DIETRICH | olej, tektura | 24 x 31,5 cm | 1200.00 PLN (375,00USD, 282,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
25 | Widok na cerkiew | Maria WODZICKA | olej, płótno | 58 x 77 cm | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) |
26 | Widok z rynku w Kazimierzu na Farę | Jerzy GNATOWSKI | olej, płótno | 60 x 73,5 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Kwiaty w wazonie | Teresa ROSZKOWSKA | olej, płyta, technika mieszana | 48 x 29 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Widok z okna pracowni zimą, 1973 | Czesław RZEPIŃSKI | olej, płótno | 38 x 55,5 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
29 | Las | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płótno | 66 x 93 cm | 6000.00 PLN (1875,00USD, 1411,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
30 | Leśna droga | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płótno | 70 x 100 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
31 | Pejzaż z wierzbami | Adolf OBST | olej, deska | 4000.00 PLN (1250,00USD, 941,18EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
32 | Strumień leśny po burzy | Stanisław DĘBICKI | olej, płótno | 47,5 x 72 cm | 15000.00 PLN (4687,50USD, 3529,41EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
33 | Półmisek cynowy z dekoracją plastyczną tradycji żydowskiej | cyna | długość 68 cm, szerokość 27 cm | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
34 | Oprawa z brązu do wazy szklanej | ROMAN PLEWKIEWICZ I S-KA | brąz | wys.: 13 cm; szer.: 24,5 cm; dł. oprawy: 38 cm; dł. całkowita: 54 cm | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Matka Boska "Skarbiaszka", około 1850 | tempera, deska | 36 x 31 cm | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | 3500.00 PLN (1093,75USD, 823,53EUR) | |
36 | Matka Boska Smoleńska, około 1860 | tempera, deska | 31 x 26 cm | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | |
37 | Pejzaż górski | Rafał MALCZEWSKI | akwarela, papier | 26,5 x 42,5 cm | 2000.00 PLN (625,00USD, 470,59EUR) | 2200.00 PLN (687,50USD, 517,65EUR) |
38 | Zimowy pejzaż z Bystrej, 1918 | Julian FAŁAT | akwarela, tektura | 27 x 41,5 cm | 10000.00 PLN (3125,00USD, 2352,94EUR) | 10000.00 PLN (3125,00USD, 2352,94EUR) |
39 | Portret dziewczyny, 1914 | Jacek MIERZEJEWSKI | rysunek, ołówek, papier | 44,5 x 62 cm | 7000.00 PLN (2187,50USD, 1647,06EUR) | 10500.00 PLN (3281,25USD, 2470,59EUR) |
40 | Peonie, 1924 | Aleksander AUGUSTYNOWICZ | akwarela, karton | 78 x 105 cm | 15000.00 PLN (4687,50USD, 3529,41EUR) | 16500.00 PLN (5156,25USD, 3882,35EUR) |
41 | Ułan przy koniu | Jerzy KOŻUCHOWSKI | akwarela, papier | 31 x 24 cm | 1500.00 PLN (468,75USD, 352,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
42 | Kawaleria, Szarża ułanów | Eugeniusz GEPPERT | akwarela, papier | 50,5 x 70,5 cm | 6000.00 PLN (1875,00USD, 1411,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
43 | Portret kobiety, około 1910 - 1920 | Pius WELOŃSKI | akwarela, papier | 43 x 32 cm w świetle passe-partout | 6000.00 PLN (1875,00USD, 1411,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
44 | Wiejskie podwórko | Marcin KITZ | olej, tektura | 30 x 25,5 cm | 2000.00 PLN (625,00USD, 470,59EUR) | 2000.00 PLN (625,00USD, 470,59EUR) |
45 | Pejzaż z drzewem | Jerzy Edmund KANIEWSKI | olej, sklejka | 59 x 49 cm | 1600.00 PLN (500,00USD, 376,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
46 | Krajobraz skalny | Michał Gorstkin WYWIÓRSKI | olej, deska | 29,5 x 18,5 cm | 4500.00 PLN (1406,25USD, 1058,82EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Pejzaż z drzewem | Michał Gorstkin WYWIÓRSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 18,5 x 28,5 cm | 4500.00 PLN (1406,25USD, 1058,82EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Stary park | Michał Gorstkin WYWIÓRSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 22 x 31,5 cm | 4500.00 PLN (1406,25USD, 1058,82EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Dekoracyjny wazon z hortensji | ARSALL | szkło bezbarwne | wysokość: 30 cm | 2500.00 PLN (781,25USD, 588,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Dekoracyjny wazon z kwiatami polnymi | ARSALL | szkło bezbarwne | wysokość 30 cm | 2500.00 PLN (781,25USD, 588,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
51 | Salome z głową Jana Chrzciciela, 1929 r. | Wojciech Aleksander DUREK | brąz patynowy | wysokość: 73 cm | 50000.00 PLN (15625,00USD, 11764,71EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Haszysz, 1938 | Helena ROXANA | brąz patynowy | wysokość: 26,5 cm | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
53 | Rozlewisko z kaczeńcami | Wiktor KORECKI | olej, tektura | 25 x 35 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Wypas gęsi | Jadwiga TETMAJER-NAIMSKA | olej, tektura | 24,5 x 35 cm | 2000.00 PLN (625,00USD, 470,59EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
55 | Pejzaż z kościołem | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płyta | 46 x 50,5 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Spalone miasto V | Konstanty MACKIEWICZ | olej, płyta | 97 x 146 cm | 15000.00 PLN (4687,50USD, 3529,41EUR) | 15000.00 PLN (4687,50USD, 3529,41EUR) |
57 | Zima w Kazimierzu, 1939 | Feliks FRYDMAN | olej, tektura | 31 x 23,5 cm | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) |
58 | Pejzaż górski | Jonasz STERN | olej, płótno | 45 x 53 cm | 9000.00 PLN (2812,50USD, 2117,65EUR) | 14000.00 PLN (4375,00USD, 3294,12EUR) |
59 | Klatka schodowa,1931 | Karol HILLER | olej, tektura | 8 x 12 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 3300.00 PLN (1031,25USD, 776,47EUR) |
60 | Przekupki na targu | Erno ERB | olej, tektura | 26 x 36,5 cm | 4400.00 PLN (1375,00USD, 1035,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
61 | Róże białe i różowe w błękitnej wazie, 1916 | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 30 x 47 cm | 60000.00 PLN (18750,00USD, 14117,65EUR) | 60000.00 PLN (18750,00USD, 14117,65EUR) |
62 | Pejzaż górski | Erno ERB | olej, płótno naklejone na tekturę | 38,5 x 31 cm | 7000.00 PLN (2187,50USD, 1647,06EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
63 | Zachód słońca – Kozie Wierchy | Władysław OSTROWSKI | olej, tektura | 35 x 41,5 cm | 2500.00 PLN (781,25USD, 588,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
64 | Stepy kalifornijskie | Jerzy KOSSAK | olej, tektura | 34 x 49 cm | 7500.00 PLN (2343,75USD, 1764,71EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Odpoczynek kozaków na stepie, 1886 | Tadeusz RYBKOWSKI | olej, deska | 26 x 39,5 cm | 50000.00 PLN (15625,00USD, 11764,71EUR) | 50000.00 PLN (15625,00USD, 11764,71EUR) |
66 | Dzbanek, Rosja około 1880 | dzbanek malowany naszkliwnie, złocenia | wysokość: 23,5 cm | 24000.00 PLN (7500,00USD, 5647,06EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
67 | Łodzie w porcie w Concarneau, 1908 | Józef PANKIEWICZ | olej, płótno | 41,5 x 51 cm | 80000.00 PLN (25000,00USD, 18823,53EUR) | 80000.00 PLN (25000,00USD, 18823,53EUR) |
68 | Budowa bóżnicy w Podgrodziu | Bronisława RYCHTER-JANOWSKA | olej, tektura | 22 x 41,5 cm | 3000.00 PLN (937,50USD, 705,88EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
69 | Ulica w miasteczku, 1934 | Menasze i Efraim SEIDENBEUTLOWIE | olej, płótno | 44 x 55 cm | 75000.00 PLN (23437,50USD, 17647,06EUR) | 75000.00 PLN (23437,50USD, 17647,06EUR) |
70 | Tryptyk z aniołami | Wlastimil HOFMAN | olej, płótno, tektura | 10 x 31 cm | 7000.00 PLN (2187,50USD, 1647,06EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Krakus z papierosem | Wlastimil HOFMAN | olej, sklejka | 25 x 34 cm | 13000.00 PLN (4062,50USD, 3058,82EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Żyd ze Zwierzyńca | Wlastimil HOFMAN | olej, sklejka | 25 x 35 cm | 14000.00 PLN (4375,00USD, 3294,12EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |