Martwa natura z różami i figurką porcelanową
(1889 Jabłonna - 1966 Warszawa) |
olej, tektura |
50 x 34 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: Błażej Iwanowski |
Błażej Iwanowski rozpoczął naukę rysunku u F. Rolińskiego, W. Dymitrowicza i B. Kowalewskiego w 1906 roku. W latach 1907-1910 naukę kontynuował u J. Kauzika i M.Kotarbiń- skiego w Warszawskiej Szkole Rysunkowej. U S. Lentza uczył się rysunku w Szkole Sztuk Plastycznych w Warszawie w latach 1910-1912. Był członkiem grup: „Zachęta", „Zespół", „Niezależni" oraz Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego. Uprawiał głównie malarstwo sztalugowe. Swoje prace wystawiał począwszy od 1921 roku w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych.
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 15 | 1800.00 PLN (562,50USD, 423,53EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 51 | 1800.00 PLN (545,45USD, 400,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |