(1876 Rodatycz - 1949 Kraków) |
olej, płótno naklejone na tekturę |
23 x 31,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: A.S. PROCAJŁOWICZ |
Antoni Stanisław Procajłowicz studiował w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych u F. Cynka, J. Malczewskiego, L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego. Był również uczniem Scola libera we Florencji. Uprawiał malarstwo i grafikę. Malował głównie pejzaże. Zajmował się równocześnie projektowaniem witraży, wystroju wnętrz i książek. W swojej twórczości artystycznej wykazywał silne związki ze stylem malarskim J. Stanisławskiego. Malował szerokimi, energicznymi pociągnięciami pędzla. Często poddawał motywy pejzażowe dojrzałej malarsko syntezie. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 23 | 2700.00 PLN (843,75USD, 635,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |