Widok z rynku w Kazimierzu na Farę
(1928 Łomża - 2012 Kazimierz Dolny) |
olej, płótno |
60 x 73,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Jerzy Gnatowski 1991 |
Jerzy Gnatowski studiował na wydziale Sztuki Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą ukończył w 1955 roku. W późniejszych latach wykładał tamże techniki malarskie i kopie na Wydziale Konserwacji. Prace artysty były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Uczestniczył między innymi w Ogólnopolskiej Wystawie Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Sopocie w 1963 roku oraz Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1970 roku. Był członkiem Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli. W Kazimierzu Dolnym prowadził własną galerię. Tam oraz w okolicach tworzył głównie pejzaże i widoki miejskie posługując się techniką olejną, temperą, akwarelą, rysunkiem i grafiką. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 26 | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |