Jerzy GNATOWSKI ,Widok z rynku w Kazimierzu na Farę , olej, płótno, 60 x 73,5 cm

Widok z rynku w Kazimierzu na Farę

(1928 Łomża - 2012 Kazimierz Dolny)

olej, płótno
60 x 73,5 cm

sygnowany po lewej stronie u dołu: Jerzy Gnatowski 1991

Jerzy Gnatowski studiował na wydziale Sztuki Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, którą ukończył w 1955 roku. W późniejszych latach wykładał tamże techniki malarskie i kopie na Wydziale Konserwacji. Prace artysty były wystawiane na licznych wystawach indywidualnych w kraju i za granicą między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii, USA i Kanadzie. Uczestniczył między innymi w Ogólnopolskiej Wystawie Młodego Malarstwa, Rzeźby i Grafiki w Sopocie w 1963 roku oraz Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 1970 roku. Był członkiem Brytyjskiej i Królewskiej Akademii Akwareli. W Kazimierzu Dolnym prowadził własną galerię. Tam oraz w okolicach tworzył głównie pejzaże i widoki miejskie posługując się techniką olejną, temperą, akwarelą, rysunkiem i grafiką.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXV Aukcja2013-06-26 19:00:0026
5000.00 PLN
(1562,50USD, 1176,47EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)