Widok na cerkiew
(1878 Lwów - 1966 Lwów) |
olej, płótno |
58 x 77 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. Wodzicka |
Maria Wodzicka malarka związana ze Lwowem, tutaj zadebiutowała w 1914 roku na wiosennej wystawie krakowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Związała się z formistami lwowskimi i ze Zrzeszeniem Artystów Plastyków „Artes". Po II wojnie światowej nadal wystawiała we Lwowie, w Kijowie i w Odessie. Tworzyła portrety, pejzaże, sceny rodzajowe. Początkowo jej styl klasyfikowany był jako klasycyzujący, potem, po 1935 roku, uległa wyraźnie wpływom polskich kolorystów. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 25 | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) | 8000.00 PLN (2500,00USD, 1882,35EUR) |
XXIII Aukcja | 2011-12-03 17:00:00 | 33 | 6000.00 PLN (1818,18USD, 1333,33EUR) | 6000.00 PLN (1818,18USD, 1333,33EUR) |