Widok z okna pracowni zim±, 1973
(1905 Trembowla - 1995 Kraków) |
olej, płótno |
38 x 55,5 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Rzepiński na odwrocie na płótnie: stempel (nieczytelny) na drewnianej listwie krosna napis: AUTOR CZESŁAW RZEPIŃSKI | TYTUŁ DZIEŁA „WIDOK Z OKNA PRACOWNI ZIMˇ” | RODZAJ ol/pł. | ROK POWSTANIA 1973 | WYMIARY 38 x 55,5 cm | DATA …. -------- na drewnianej listwie krosna stempel: KOLEKCJA OBRAZÓW | KRYSTYNY I WIESŁAWA OCHMANÓW | 02-637 WARSZAWA | UL. CZYŃSKA 76 B na drewnianej listwie krosna fragment nalepki: nieczytelnie |
Czesław Rzepiński studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych u Weissa, Kowarskiego i w 1929 roku u Pankiewicza w Paryżu. Tu mieszkał do 1934 roku. Zaprezentował swoje prace na dwóch Salonach Jesiennych, a także miał swoj± pierwsz± indywidualn± wystawę. Po powrocie do kraju zamieszkał w Krakowie, założył wraz z Jarem± Szkołę Malarstwa im. A. Gierymskiego w Katowicach. Po wojnie pracował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, od roku 1954 był jej rektorem. Najistotniejszym elementem jego malarstwa pozostawał kolor. Był autorem portretów, pejzaży, scen figuralnych, rodzajowych oraz aktów. Uprawiał również malarstwo ¶cienne oraz ilustrację ksi±żkow±. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXV Aukcja | 2013-06-26 19:00:00 | 28 | 5000.00 PLN (1562,50USD, 1176,47EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |