XXIX Aukcja Dzieł Sztuki
(22.06.2016 godz. 00:00)Nr kat. Nr kat | Tytuł title | Autor/Wytwórnia artist/factory | Technika technique | Wymiary measurements | Cena wywoławcza Starting bid | Cena uzyskana Hammer price |
1 | Nowy rozkład jazdy | Jarosław LUSTYCH | technika własna | 35 x 34 cm | 400.00 PLN (105,26USD, 95,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
2 | Bez tytułu | Jarosław LUSTYCH | technika własna | 35 x 34 cm | 400.00 PLN (105,26USD, 95,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
3 | Z cyklu „Isia córka Anny” | Maria Ewa ANDRYSZCZAK | technika własna | 20 x 20 x 20 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
4 | Przed śniadaniem | Witold PODGÓRSKI | olej, akryl | 50 x 45 cm | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
5 | Pejzaż górski | Stanisław GAŁEK | olej, tektura | 26 x 36 cm | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
6 | Widok na Giewont | Jan BERGER (Börger) | olej, sklejka | 21,5 x 34,5 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
7 | Pejzaż | Jan CIĄGLIŃSKI | olej, płyta | 15,5 x 24 cm | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) |
8 | Pejzaż górski | Alfred SWIEYKOWSKI | olej, tektura | 21,5 x 29,5 cm | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
9 | Portret górala | Z. WENGLINSKI | gwasz, tektura | 50 x 35,5 cm | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
10 | Pejzaż podhalański | Mieczysław FILIPKIEWICZ | akwarela, papier | 16,5 x 30 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
11 | Kwiaty w wazonie | Teodor GROTT | olej, płótno | 50 x 40 cm | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) |
12 | Astry, 1924 | Kazimierz POCHWALSKI | olej, płótno naklejone na tekturę | 30 x 40 cm | 4500.00 PLN (1184,21USD, 1071,43EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
13 | Scena batalistyczna | olej, płótno | 40 x 76 cm | 35000.00 PLN (9210,53USD, 8333,33EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
14 | Szarża | Kazimierz GRODZICKI | akwarela, papier | 34,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout | 5500.00 PLN (1447,37USD, 1309,52EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
15 | Solniczki srebrne | Austro-Węgry | srebro | wys. 19 cm, szer. 15 cm | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) |
16 | Żardiniera, Francja, 1900 | Francuska Wytwórnia srebra. Znak Minerwy | srebro, wkład metalowy | wys. 7 cm; szer. 20 cm, dł. 29,5 cm | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
17 | Pejzaż morski | Leon RIKET | olej, płótno | 40 x 60 cm | 12000.00 PLN (3157,89USD, 2857,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
18 | Pejzaż z owcami | Alexandre MARCETTE | gwasz, papier naklejony na płótno | 65 x 82 cm | 6000.00 PLN (1578,95USD, 1428,57EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
19 | Wazon porcelanowy zdobiony widokami ptaków brodzących | porcelana, kobalt, złocenia | wys. 43 cm | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
20 | Naczynie porcelanowe wewnątrz złocone, Berlin 1849-1870 | BERLIN | porcelana, złocenia | dł. 10,5 cm, średnica 7 cm, wys. 3 cm | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
21 | Dziewczyna z niebieskim wazonem, 1903 | Teodor AXENTOWICZ | technika mieszana; glinoryt, kredka(?), ołówek(?) | 54 x 41,5 cm w świetle passe-partout; | 9500.00 PLN (2500,00USD, 2261,90EUR) | 17000.00 PLN (4473,68USD, 4047,62EUR) |
22 | Ikona, Matka Boska Jerozolimska z Chrystusem | tempera, deska | 31 x 26 cm | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | |
23 | Ikona, Sześć postaci Matki Boskiej, XIX w. | tempera, deska, złocenia | 34,5 x 32 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | |
24 | Figura fajansowa – pojemnik przedstawiająca siedzącego Chińczyka, II połowa XVIII wieku. | ceramika, fajans | Wysokość 14 cm; Szerokość spodu 14 cm: | 12500.00 PLN (3289,47USD, 2976,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
25 | Wazon secesyjny,Daum, Nancy ok. 1910 | DAUM NANCY | szkło wielowarstwowe, powlekane, matowane, trawione | wysokość 15 cm, średnica stopy 5,5 cm, szerokość górnej części 9 cm | 8000.00 PLN (2105,26USD, 1904,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
26 | Kompozycja | Malarz nieznany | olej, płótno; | 99 x 66 cm | 32000.00 PLN (8421,05USD, 7619,05EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
27 | Martwa natura z dzbankiem i owocami | Zbigniew PRONASZKO | olej, sklejka | 49,5 x 29,5 cm | 8000.00 PLN (2105,26USD, 1904,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
28 | Martwa natura z jabłkami | Walerian KRYCIŃSKI | olej, tektura | 44 x 68 cm | 3500.00 PLN (921,05USD, 833,33EUR) | 3500.00 PLN (921,05USD, 833,33EUR) |
29 | Kwiaty w wazonie | Menasze i Efraim SEIDENBEUTLOWIE | olej, płótno | 75 x 60 cm | 45000.00 PLN (11842,11USD, 10714,29EUR) | 47000.00 PLN (12368,42USD, 11190,48EUR) |
30 | Maki | Irena ŁUCZYŃSKA-SZYMANOWSKA | olej, płótno | 61 x 50 cm | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) |
31 | Wycinanka | Tadeusz DOMINIK | płyta, papier | 36 x 46 cm | 6000.00 PLN (1578,95USD, 1428,57EUR) | 7000.00 PLN (1842,11USD, 1666,67EUR) |
32 | Waza porcelanowa, Chiny, lata 50-te | porcelana malowana kobaltem | wysokość 68 cm, średnica brzuśca 24 cm | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
33 | Dzban porcelanowy, Ćmielów, Drucki – Lubecki, lata 80 – te XIX w. | ĆMIELÓW | porcelana malowana naszkliwnie i zdobiona ornamentem kompozycyjnym. | wysokość 21 cm; średnica podstawy 12 cm | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) |
34 | Ukrainka w świątecznym stroju, 1958 | Michaił DOBRONRAWOW (Михаил ДОБРОНРАВОВ) | olej, tektura | 38 x 33,5 cm | 4500.00 PLN (1184,21USD, 1071,43EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
35 | Autoportret | Jerzy KRAWCZYK | gwasz, olej, tektura | 29 x 23 cm; owal w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
36 | Wnętrze kościoła cystersów w Mogile | Józef CZAJKOWSKI | olej, płótno | 60,5 x 35 cm | 8000.00 PLN (2105,26USD, 1904,76EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
37 | Kruszwica nad Gopłem | Józef GRACZYŃSKI | olej, deska | 15 x 25 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
38 | Martwa natura z herbacianymi różami, 1918 | Olga BOZNAŃSKA | olej, tektura | 39,5 x 52,3 cm | 55000.00 PLN (14473,68USD, 13095,24EUR) | 60000.00 PLN (15789,47USD, 14285,71EUR) |
39 | Plac Zamkowy w Warszawie | Tadeusz ROMAN | olej ,tektura | 40 x 51 cm w świetle passe-partout | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
40 | Zaułek miejski | Mojżesz LEJBOWSKI | olej, płyta | 24,5 x 20,5 cm | 3500.00 PLN (921,05USD, 833,33EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
41 | Martwa natura z kieliszkami | Adolf (Abraham) BEHRMANN | olej, tektura | 66 x 49 cm | 6000.00 PLN (1578,95USD, 1428,57EUR) | 6600.00 PLN (1736,84USD, 1571,43EUR) |
42 | Chrystus w rozpaczy | Zdzisław LACHUR | olej, sklejka; naklejona na płytę; | sklejka; 41,5 x 33,5 cm,płyta; 50 x 39 cm; | 3500.00 PLN (921,05USD, 833,33EUR) | 4200.00 PLN (1105,26USD, 1000,00EUR) |
43 | Widok łodzi w porcie Saint-Tropez, 1909 | Józef PANKIEWICZ | olej, płótno | 49,7 x 40 cm | 55000.00 PLN (14473,68USD, 13095,24EUR) | 65000.00 PLN (17105,26USD, 15476,19EUR) |
44 | Morze z żaglowcem, 1899 | Malarz monogramista | olej, tektura | 23 x 30 cm | 5500.00 PLN (1447,37USD, 1309,52EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
45 | Koperta z nieba | Dariusz MLĄCKI | olej, płótno | 90 x 120 cm | 12000.00 PLN (3157,89USD, 2857,14EUR) | 12500.00 PLN (3289,47USD, 2976,19EUR) |
46 | Pojemnik porcelanowy, Ćmielów, lata 30 – te XX w. | ĆMIELÓW | porcelana malowana naszkliwnie | wysokość 8 cm; długość 13 cm | 800.00 PLN (210,53USD, 190,48EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
47 | Kubek porcelanowy, Ćmielów, lata 30 – te XX w. | ĆMIELÓW | porcelana | wysokość 9 cm; średnica 8 cm | 600.00 PLN (157,89USD, 142,86EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
48 | Kwiaciarka, figurka porcelanowa, Ćmielów, lata 30 – te XX w. | ĆMIELÓW | porcelana malowana naszkliwnie | wysokość 9 cm | 500.00 PLN (131,58USD, 119,05EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
49 | Kwiaciarka, figurka porcelanowa, Ćmielów, lata 30 – te XX w. | ĆMIELÓW | porcelana malowana naszkliwnie | wysokość 9 cm | 500.00 PLN (131,58USD, 119,05EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
50 | Mojżesz broniący córek Jetry w kraju Madian | Leon PICCARD (Picart, Pikard) | ołówek, papier | 41 x 58 cm | 7000.00 PLN (1842,11USD, 1666,67EUR) | 9000.00 PLN (2368,42USD, 2142,86EUR) |
51 | Karykatura przedstawiająca groźnego dowódcę oraz żołnierza oddającego honory | Artur SZYK | rysunek, ołówek, tektura | 20,5 x 26,5 cm w świetle passe-partout | 1500.00 PLN (394,74USD, 357,14EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
52 | Wejście, 1959/60 | Aleksander KOBZDEJ | olej, płótno | 70 x 60 cm | 28000.00 PLN (7368,42USD, 6666,67EUR) | 28000.00 PLN (7368,42USD, 6666,67EUR) |
53 | Pejzaż miejski | Maria HORBACZEWSKA-WOLAŃSKA | olej, płótno dublowane | 55 x 42 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
54 | Klatka schodowa,1931 | Karol HILLER | olej, tektura | 8 x 12 cm w świetle passe-partout | 8000.00 PLN (2105,26USD, 1904,76EUR) | 8000.00 PLN (2105,26USD, 1904,76EUR) |
55 | Na polanie | Jan WODYŃSKI | olej, płótno | 116 x 90 cm | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
56 | Zagrody góralskie | Marian PUFFKE | olej, tektura | 28,5 x 40 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
57 | Architektura Kościoła | Stanisław Noakowski | tusz, akwarela, papier | 32,5 x 46,5 cm w świetle passe-partout | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 2800.00 PLN (736,84USD, 666,67EUR) |
58 | Sytuacja XIV 83, 1983 | Jan TARASIN | olej, płótno | 40 x 59,5 cm | 35000.00 PLN (9210,53USD, 8333,33EUR) | 49000.00 PLN (12894,74USD, 11666,67EUR) |
59 | Figurka siedzącego chłopca, Miśnia | MIŚNIA | porcelana, malowana naszkliwnie; | wys. 12,5 cm | 1600.00 PLN (421,05USD, 380,95EUR) | 1800.00 PLN (473,68USD, 428,57EUR) |
60 | Para figurek dziewczynka i chłopiec, Miśnia | MIŚNIA | porcelana malowana naszkliwnie | wys. 13 cm | 3200.00 PLN (842,11USD, 761,90EUR) | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) |
61 | Teryna z pokrywą z dziewczynką, Miśnia, Marcolini | MIŚNIA | porcelana, malowana naszkliwnie; wys. 30 cm, dług. 38 cm; oznakowana na spodzie kobaltem: skrzyżowane miecze z gwiazdką; | wys. 30 cm, dług. 38 cm; | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) |
62 | Teryna z pokrywą zwieńczoną figurką chłopca rozsypującego kwiaty | MIŚNIA | porcelana, malowana naszkliwnie; | wys, 30 cm, dług. 38 cm, | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) |
63 | Para kielichów, Czechy, Bohemia, lata 60-te XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 13,5 cm | 4600.00 PLN (1210,53USD, 1095,24EUR) | 4600.00 PLN (1210,53USD, 1095,24EUR) |
64 | Szklanka, Bohemia Czechy, lata 1820-1830 | Bohemia | szkło rubinowe, szlifowane, malowane amalgamatem srebra | wys. 12 cm | 2400.00 PLN (631,58USD, 571,43EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
65 | Szklanka, Bohemia Czechy, lata 30 XIX w. | Bohemia | szkło niebieskie, szlifowane, malowane farbami emaliowymi oraz amalgamatem srebra | wys. 10,5 cm | 2100.00 PLN (552,63USD, 500,00EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
66 | Szklanka Bohemia Czechy, lata 1810-1820 | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, złocone, malowane | wys. 9,5 cm | 3200.00 PLN (842,11USD, 761,90EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
67 | Kielich, Bohemia Czechy, lata 40 XIX w. | Bohemia | szkło zielone, szlifowane, złocone | wys. 14,5 cm | 3500.00 PLN (921,05USD, 833,33EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
68 | Kielich, I poł. XVIII w. | szkło bezbarwne, rytowane matowo | wys. 16,7 cm | 4800.00 PLN (1263,16USD, 1142,86EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |
69 | Kieliszek, Polska Śląsk | Śląsk | szkło bezbarwne, brzeg złocony, czasza fasetowana | wys. 14 cm | 2500.00 PLN (657,89USD, 595,24EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
70 | Szklanka, Polska, ok 1800 | Polska huta | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 11,5 cm | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
71 | Kieliszek, Czechy, Bohemia, II poł. XIX w. | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | wys. 11,7 cm | 950.00 PLN (250,00USD, 226,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
72 | Dzbanuszek, Kotlina Jeleniogórska, Królestwo Pruskie, III ćw. XIX w. (wyposażenie Domu Lalek) | szkło alabastrowe, dmuchane | 1200.00 PLN (315,79USD, 285,71EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
73 | Dzbanuszek, Europa Środkowa (Czechy, Niemcy), poł. XIX w. | szkło warstwowe rosalin - bezbarwny, dmuchane, szlifowane, malowane złotem | 1200.00 PLN (315,79USD, 285,71EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
74 | Dzbanuszek, Kotlina Jeleniogórska, Królestwo Pruskie, III ćw. XIX w. | szkło bezbarwne, dmuchane, hutniczo zdobione mlecznym nitkowym filigranem | 1200.00 PLN (315,79USD, 285,71EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | ||
75 | Buteleczka apteczna, Czechy, XVII/XVIII w. | 4500.00 PLN (1184,21USD, 1071,43EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) | |||
76 | Przycisk do papieru | Huta Clichy | laseczki millefiori zatopione w szkle bezbarwnym | średnica: 4,5 cm; wys.: 3 cm | 5000.00 PLN (1315,79USD, 1190,48EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
77 | Przycisk do papieru, Czechy, 1857 | Bohemia | szkło bezbarwne, szlifowane, rytowane matowo | średnica: 9,5 cm; wys.: 3 cm | 2600.00 PLN (684,21USD, 619,05EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |