(1884 Częstochowa - 1972 Kraków) |
olej, płótno |
50 x 40 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: T. Grott |
Teodor Grott studiował malarstwo w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w latach 1905 - 1909 u L. Wyczółkowskiego. Już od 1908 roku wyjechał do Rzymu jako stypendysta akademii. Później jeszcze uczył się w Paryżu. Dużo podróżował, odwiedzał Belgię, Anglię. W 1912 roku odbył podróż do południowych Włoch. Na stałe mieszkał w Krakowie. Od 1910 roku wystawiał w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych, którego był honorowym członkiem. Od 1912 roku był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich Sztuka. Posługiwał się farbami olejnymi, ale główną i przez niego ulubioną techniką była akwarela. Osiągał w niej mistrzostwo. Tematy podejmowane przez niego to przede wszystkim portrety, akty, martwe natury, kwiaty i motywy architektoniczne. Wraz z żoną prowadził w Zakopanem warsztat kilimiarski.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 11 | 3000.00 PLN (789,47USD, 714,29EUR) | 4000.00 PLN (1052,63USD, 952,38EUR) |