Stanisław GAŁEK

 (1876 Mokrzyska, pow. Brzesko - 1961 Zakopane)

Stanisław Gałek malarstwa uczył się w Szkole Zawodowej Przemysłu Drzewnego w Zakopanem. Od 1899 roku studiował w Akademii krakowskiej u Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia uzupełniał w Monachium i Paryżu. Po powrocie zamieszkał na stałe w Zakopanem. Malował głównie realistyczne pejzaże tatrzańskie, zwłaszcza liczne widoki Morskiego Oka, ciesząc sięw okresie międzywojennym opinią jednego z najlepszych pejzażystów. Dysponując doskonałą techniką, umiejętnie oddawał nastrój i koloryt pejzażu polskich gór.

Cena wywoławcza
Cena uzyskana
5Pejzaż górski olej, tektura26 x 36 cm
2000.00 PLN
(526,32USD, 476,19EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
70Pejzaż z kapliczką, 1928 olej, płótno28 x 17 cm
1500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
2500.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
39Pejzaż górski z drzewami, 1931 olej, płyta79,5 x 53 cm
3700.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)