Pejzaż górski
(1876 Mokrzyska, pow. Brzesko - 1961 Zakopane) |
olej, tektura |
26 x 36 cm |
sygnowany po prawej stronie u dołu: ST. GAŁEK |
Stanisław Gałek malarstwa uczył się w Szkole Zawodowej Przemysłu Drzewnego w Zakopanem. Od 1899 roku studiował w Akademii krakowskiej u Malczewskiego i Stanisławskiego. Studia uzupełniał w Monachium i Paryżu. Po powrocie zamieszkał na stałe w Zakopanem. Malował głównie realistyczne pejzaże tatrzańskie, zwłaszcza liczne widoki Morskiego Oka, ciesząc sięw okresie międzywojennym opinią jednego z najlepszych pejzażystów. Dysponując doskonałą techniką, umiejętnie oddawał nastrój i koloryt pejzażu polskich gór. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 5 | 2000.00 PLN (526,32USD, 476,19EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |