Pejzaż z owcami
(1853 Spa - 1929 Bruksela) |
gwasz, papier naklejony na płótno |
65 x 82 cm |
sygnowany po lewej stronie u dołu: Marcette |
Alexandre Marcette urodził się w Spa w Belgii w 1853 roku i zmarł w Brukseli w 1929 roku. Był uczniem Portaels, a także uczył się w prowadzonej przez ojca szkole , Henri Marcette ( 1824-1890 ), który był malarzem. Malował nadmorskie krajobrazy i pejzaże, posługiwał się akwarelą i pastelem. Marcette brał udział w licznych wystawach, między innymi w Anvers, Brukseli, Paryżu, Rzymie, Wenecji i Monachium. Alexander Marcette jest , prawdziwym kontynuatorem i naśladowcą Louisa Artana. Zajmuje czołowe miejsce wśród belgijskich malarzy malujących morze. Upodobał sobie bardzo Morze Północne.
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 18 | 6000.00 PLN (1578,95USD, 1428,57EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |