Adolf (Abraham) BEHRMANN,Martwa natura z kieliszkami , olej, tektura, 66 x 49 cm

Martwa natura z kieliszkami

(1876 Ryga - 1942 getto w Białymstoku)

olej, tektura
66 x 49 cm
sygnowany po lewej stronie u dołu: nieczytelnie

Adolf Behrmann studiował w monachijskiej akademii w latach 1900 – 1904, a następnie, od 1905 do roku 1910, w Paryżu. Odbył wiele podróży, między innymi do Włoch, Francji, Hiszpanii, Maroka, Tunisu, Egiptu, i Palestyny. Na stałe mieszkał w Łodzi. Malował głównie pejzaże, sceny rodzajowe, portrety i kompozycje kwiatowe. Swoje prace wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie, w Łodzi i za granicą, w Nowym Jorku, w Hamburgu, w Maroku. Nielicznie zachowane do dzisiaj obrazy artysty znajdują się, poza kolekcjami prywatnymi, w zbiorach Muzeum Narodowego i w Żydowskim Instytucie Historycznym w Warszawie.

Lot number
Cena wywoławcza
Cena uzyskana
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki2016-06-22 19:00:0041
6000.00 PLN
(1578,95USD, 1428,57EUR)
6600.00 PLN
(1736,84USD, 1571,43EUR)
XVII Aukcja2002-04-27 00:00:0024
5000.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)
0.00 PLN
(0,00USD, 0,00EUR)