Szarża
(1858 - 1933 Warszawa) |
akwarela, papier |
34,5 x 48,5 cm w świetle passe-partout |
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Kazimierz Grodzicki | 1892 |
Kazimierz Grodzicki uczył się malarstwa pejzażowego korzystając z wskazówek F. Brzozowskiego i T. Zalewskiego, z którymi odbywał podróże artystyczne po Polsce oraz na Krym i na Kaukaz. Jednak porzucił malarstwo i poświęcił się rzeźbie, której uczył się prywatnie u różnych rzeźbiarzy polskich oraz u A. Rodina w Paryżu. W 1903 roku odbyła się jego indywidualna wystawa zainspirowana Trylogią H. Sienkiewicza. Grodzicki rozczarowany brakiem zainteresowania dla swojej twórczości osiadł na wsi i zmarł tam całkowicie zapomniany. |
Cena uzyskana Hammer price |
XXIX Aukcja Dzieł Sztuki | 2016-06-22 19:00:00 | 14 | 5500.00 PLN (1447,37USD, 1309,52EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |
XXIV Aukcja | 2013-04-11 19:00:00 | 73 | 4500.00 PLN (1451,61USD, 1102,94EUR) | 0.00 PLN (0,00USD, 0,00EUR) |